Новий арт-простір Львова покаже твори Вайсберга та Пікуля

У п’ятницю, 3 лютого, о 18.00 у Львові відкриється виставка «Діалог», що запропонує відвідувачам ознайомитись із творами двох визначних українських художників: Матвія Вайсберга та Юрія ПікуляЦя експозиція стане першою у низці культурних заходів, котрі відбудуться у арт-зоні нового музейно-культурного комплексу «Львіварня», що на території «Львівської пивоварні» (вул. Клепарівська 18).


За словами організаторів проекту, картини Матвія Вайсберга, відібрані для виставки «Діалог», дозволять прослідкувати за розвитком його авторської манери та пошуками майстра упродовж двох десятиліть. Тут представлені твори із різних серій художника, зокрема таких як «Сім днів», «Бестіарій», «Штудії та алюзії».


Проте найбільш знаковою для творчості майстра є «Сім днів», написана у 1999 році всього за дев’ять місяців. В основі цієї серії є ілюстрації рукопису XIV століття, які автор побачив у книзі, придбаній в Німеччині. Художник створив спочатку графічну серію із 49 аркушів, а згодом і сім великих робіт. На полотні митець відтворив свої переживання на основі біблійного тексту, середньовічних ілюстрацій та іконографії іудейських надгробків.

 

Матвій Вайсберг. "День шостий"


Зовсім інакший світоглядний підхід демонструють роботи Юрія Пікуля з серії «Лісополоса. 92 кілометри». Він по-особливому трактує пейзаж, як вакуум навколишнього світу. Вертикальні та діагональні фігури на його полотнах захоплюють та нівелюють вже звичну естетику пейзажу. У полотнах цієї ж серії автор також свідомо виводить глядача із зони комфорту, даючи йому новий рівень сприйняття.


"«Львіварня» — відкрита платформа для митців, мистецтва та суспільства, наголошує менеджерка музейно-культурного комплексу Соломія Короненко. Це також ідеальне місце для представлення персональних та групових виставок видатних митців сьогодення у Львові".


За її словами, у «Львіварні» цьогоріч відбудеться багато знакових подій, адже це не лише інтерактивний музей пивоваріння, аналогів якому немає в Україні. "Сьогодні – це сучасний арт-центр, де відбуватимуться виставки, концерти та різноманітні культурні події", наголошує Соломія Короненко.


Виставка «Діалог» триватиме до 31 березня 2017 року.


У вартість відвідування також входить огляд музейно-культурного комплексу «Львіварня».

 Розклад роботи «Львіварні»: щодня з 10:00 до 19:00 години, без вихідних.