Новий проект вивільнить "внутрішню Японію" українських митців

1 лютого о 18.00 у Музеї історії Києва відкриється виставка "Внутрішня Японія", приурочена до святкування року Японії в Україні. У експозиції проекту будуть представлені живопис, графіка та інсталяції. Виставка супроводжується виданням каталогу проекту.

 

Сергій Савченко

 

Для тих, хто побував у Японії, так само й для тих, хто там не був, ця країна існує в системі духовних координат частіше за все як символ тотально іншого протилежного знаному світу. Але це не зловісний, страхітливий Схід пустель та степів. Це магічно-привабливий Орієнт гейш та самураїв, Соні та Тойоти, Мурасакісікібу та Муракамі. Наче Японію знають всі, але вона загадкова як посмішка Джоконди  усім подобається, але у кожного тлумачення своє. О, ця традиційна японська усмішка! Можеш фантазувати скільки завгодно, але що вони думають насправді? Про нас, про себе, про світ?

 

Наталія Карпінська. "Таємний ліс"

 

Японія це невротична, але водночас й і дозволена, прийнятна для сучасної української свідомості утопія. Томас Мор і Кампанелла це байки, а Японія щось на кшталт реально існуючої Атлантиди, але прикритою серпанком загадковості, що дозволяє розміщувати там свої фантазії. Навіть якщо ти там побував.

 

Що для нас українців Японія? Японія зовнішня, реальна і “Японія” уявна, внутрішня? Як вони співіснують, уживаються між собою? Куди веде нас цей шлях на Схід? Чи насправді exorientelux? Саме цими фантазіями свого особистого сприйняття Японії з глядачами поділяться українські митці.

 

Микола Журавель


Куратор Андрій Накорчевський
Продюсер Костянтин Кожемяка
Проектний менеджер Дар'я Кузнєцова


Художники: М. Журавель, С. Савченко, А. Блудов, Н. Карпiнська, Р. Романiшин, Н. Корф-Иванюк, О.Iванюк, I.Михайлов, Д.Струк, Г.Зіньківський, П.Сметана, К.Зоркін, В.Волосенко.