Новий твір Аніша Капура порівняли із піхвою

Біля Версальського палацу у Франції з’явився «Брудний куточок» («Dirty Corner») – новий твір Аніша Капура. Через свій специфічний зовнішній вигляд він встиг зазнати «статевих» порівнянь.

 

Аніш Капур. «Брудний куточок» («Dirty Corner»)

 

Все почалося з того, що французьке видання Journal du dimanche назвало «Dirty Corner» «піхвою королеви, що приймає владу». Аніш Капур відповів на це, що твір може мати різні трактування, але було вже пізно…

 

«Це невеликий безлад, купа металу та каміння. Я знаю, що це композиція, але це впливає на бачення палацу його відвідувачами», – охарактеризував скульптуру літератор П’єр Дено. «Гігантська піхва Капура біля Версалю. Сучасне мистецтво продовжує спотворювати нашу спадщину», – так твір прокоментував у Твіттері мер французького міста Безье Роберт Менард.

 

 

Знайшлися і ті, хто підтримав художника. «Я думаю, це важливо. Людське тіло – це витвір мистецтва», – вважає Бріттані Вотсон, 28-річна відвідувачка музею з Вірджинії.

 

 

«Я не розумію, в чому проблема», – зізнався сам Аніш Капур. – «Головна ідея твору – створити “діалог” між скульптурою та тутешніми дивовижними садами».

 

«Брудний куточок»  – лише один із шести творів нової виставки Аніша Капура, яка відкривається 9 червня. Нещодавно ART UKRAINE писав про ще одну нову інсталяцію Капура – величезний водяний вихор у приміщенні італійського кінотеатру.

 

Джерело: washingtonpost.com