«Нью-йоркська жуйка» Герда Ролінга

13 лютого у Галереї сучасного мистецтва в Берліні відкрилась персональна виставка Герда Ролінга під назвою Feinschliff.

 

 

Насправді виставка Feinschliff розпочалась ще в 1955 році, коли майбутньому митцеві було 9 років. Тоді він захоплювався розповідями сусіда, який працював стюардом на кораблі і таким чином подорожував до Нью-Йорку. У двадцять Ролінг потрапив на судно Bremen і вперше відплив до міста.

 

 

Під час другого візиту до Нью-Йорку в 1995 році в митця з’явилася ідея нинішнього проекту. Він бачив всі темні плями на землі і усвідомив, що його істинне призначення – слідкувати за викинутими під ноги жуйками. Так Герд закохався у місто, переносячи цей мотив у фотографії, колажі, картини та фільми. Остання серія «жуйкових» робіт під назвою «Süße Seelen» («Солодкі Тіні») була створена в 2014-2015 роках.

 

 

«Я працюю в багатьох вимірах. Переймаюся темою доти, доки вона не дійде до мого серця. А потім відкладаю її і чекаю потрібного моменту, аби робота визріла», – розповідає Герд Ролінг.

 

 

Цикл «Солодкий і Кислий» – це і насолода жувальною гумкою, і неприємне відчуття від того, що вона прилипає до взуття. В цьому розумінні Ролінг – бджола, що кидається з місця на місце. «На перший погляд вам здається, що це абстрактні картини, але насправді вони пейзажні», – наголошує автор.

 

 

Виставка Feinschliff Герда Ролінга в Галереї сучасного мистецтва у Берліні триватиме до 14 березня.

 

Джерело: artaddict.net