Польські та українські митці покажуть спільний проект у Маріуполі

Тандем Маріуполь-Познань навряд чи спадає на думку, коли йдеться про українсько-польські арт-колаборації. Проте куратори проекту GRANICA вважають, що спільне/відмінне цих міст є багатим середовищем для мистецьких пошуків. Тож 17-18 червня 2017 в арт-платформі «ТЮ!» (вул. Митрополитська, 19)  відбудеться перша зустріч.

 

 

Події розпочнуться з відкритої лекції Януша Балдиги, одного з найвизначніших польських перформерів. Свій перформанс, створений у взаємодії з маріупольськими локаціями, покаже Марта Босовська. Донецькі художники Андрій і Лія Достлєви, що в 2014 році не змогли повернутися додому після піврічної стипендії в Познані, продемонструють серію колажів «Окупація» і документацію перформансу Licking War Wounds. Свої звукові дослідження міст у різних частинах світу представить музикант гурту Karbido Томаш Сікора, що вже не вперше приїжджає до Маріуполя. Оля Михайлюк, також відома маріупольцям — як авторка проектів Альберт, роздІловІ і м’ята — розповість про створення ____просто___пішли, свого перформансу, який виникав у близьких Маріуполю місцях і ситуаціях.   

 

Мирослава Ганюшкіна, директорка агенції АртПоле: "Відправні точки проекту максимально віддалені від польсько-українського кордону і максимально наближені до кордону з іншими державами. Але нам не йдеться про суто політичний вимір. Це багатозначне слово, наприклад, в математичному аналізі воно має зміст лише за наявності визначення близькості між елементами множини.  І наш віжуал, що включає умовні геологічні позначення різних шарів — в цьому випадку солі і глини — теж надає пласкому зображенню тривимірності. Назва проекту постала природньо, з робочого листування, і є дещо буденною. Але головне — в сенсах, які вона приховує, і звісно ж, в учасниках та їхній взаємодії".

 

Діана Берг, засновниця арт-платформи ТЮ!: "Протяженность границы между Украиной и Польшей — 535 километров. Расстояние между Мариуполем и Познанью почти в четыре раза больше. Едва ли не самые отдаленные географически друг от друга города двух стран, Познань и Мариуполь, психологически — на расстоянии всего нескольких шагов. Мы хотим их пройти, потому что психогеография намного важнее географии".

 

Наступними етапом стане поїздка українських митців до Познані — у партнерський арт-простір Centrum Amarant. А основні події розвиватимуться у жовтні, коли митці представлятимуть результати своєї співпраці у Маріуполі і Познані, а також Вроцлаві і Києві — ці міста також долучаються до проекту.