Проект «Сітка» розповість про інформаційні зв’язки мовою живопису

24 листопада в Pavlovka ArtGallery (м. Київ, вул. Костянтинівська, 73) відбудеться відкриття персональної виставки художниці Марини Герасименко «Сітка».

 

Інформація — міра неоднорідності розподілу матерії та енергії у просторі та у часі, міра змін, якими супроводжуються всі процеси, що протікають у світі.

 


 
Потреба людини у пізнанні, процес задоволення інформаційних потреб має ту принципову відмінність порівняно з іншими, що при цьому об'єкт споживання — інформація, не тільки не знищується, а, навпаки, на її основі формуються нові інформаційні масиви, призначені для споживання. З рухом часу інформація змінювалась, набувала нових сенсів і змісту. Зрештою кожна жива істота — це набір інформації, на рівні генів, клітин чи складних органічних структур. Життєвий досвід, знання, надбання в межах однієї особистості і в рамках народу також інформація, що ґрунтується на взаємодії з навколишнім середовищем і зазнає постійної трансформації.


Наскельні малюнки, класичні канони, традиція та релігія, теорія еволюції це осмислений досвід людини , що вимірюється інформативним кодом. Більш того всі наші відчуття це також інформація, наше сприйняття будь чого: запахів, музики, дотику…

 Проект «Сітка» — це спроба перевести відчуття того, що таке інформаційні зв’язки у площину візуального сприйняття, узагальнення цього процесу до графічної форми: лінії, плями, кольору. Також це спосіб ідентифікувати себе в навколишній інформаційній мережі, частиною якої ми є, при цьому мене цікавить аспект багатогранності таких інформативних зв’язків, наявність в них випадкових збоїв чи помилок, що в свою чергу слугує причиною створення нового виду інформації.

 

Виставка триватиме до 30 листопада. Відкриття: 24 листопада о 19.00.