Проект «Свої» у ЄрміловЦентрі

17 квітня в 18:00 у ЄрміловЦентрі (Харків) відкриється проект СВОЇ. Серед учасників: Нацпром, Євростандарт, GAZ, Андрій Зелінський, Олег Тістол, Микола Маценко, Марина Скугарєва, Роман Мінін, Олексій Сай, Юрій Пікуль, Павло Керестей, Закентій Горобії, Юрій Єфанов.
Кураторська група АКМ-14 (Ігор Абрамович, Сергій Канцедал, Наталія Маценко).

Революційні події в Україні вивели на новий рівень проблему ідентичності, актуальну ще з моменту набуття державою незалежності. Зараз, в момент, коли нація проходить черговий етап аутентифікації і руйнування пострадянських кліше, оформлення незалежності не тільки де-юре, але і де-факто, повною мірою постає питання про реструктуризацію cвідомості, реорганізацію суспільних механізмів, про повноцінну світову інтеграцію, створення бренду нової європейської України. 
Ще на початку 90-х рр.. художники Олег Тістол та Микола Маценко створили мистецьку програму «Нацпром». У її маніфестах декларувалося дослідження національних стереотипів, зафіксованих в предметному середовищі, а також «створення мікромоделі української культури в європейському та світовому контексті». Проекти «Нацпрому» стосуються проблем самоідентифікації, фіксації, архівації історичної спадщини і одночасно підкреслюють необхідність аналізу та оновлення культурної простору, нагадують про відносність ідеологій, могутність містифікацій, нав'язливість псевдо-естетик і неминучість ходу історії, перед яким ніщо не вічне і в результаті якого всі оцінюється по-новому. Це авторське художнє дослідження, стратегічний результат якого - створення брендової арт-продукції, яка втілює специфіку національної культури і формує національний імідж на міжнародному рівні. 
Будучи стратегічною програмою національного розвитку і культурного поступу, що еволюціонує протягом більш ніж 20-и років, «Нацпром» намітив коло проблем та ідей, які були свого часу досить маргінальними в мистецькому полі, а сьогодні хвилюють багатьох. Цей спільний інтерес об'єднав учасників проекту СВОЇ, проекту однодумців. До складу проекту увійшли художники, скульптори, куратори, режисери, політтехнологи, дизайнери, що створюють різні артефакти, але формують в колективній взаємодії єдине висловлювання. Усі учасники - з різних регіонів України, але об'єднані гострим сприйняттям ситуації і небайдужістю до перспектив її розвитку. В обставинах, коли опозиція свій-чужий набуває небувалої актуальності і безлічі трактувань в різних площинах, головним питанням стає метод самоідентифікації та визначення «свого». І в цій непростій ситуації учасники проекту пропонують своє бачення консолідації - через ототожнення або протиставлення, через призму ідеологічну, політичну, національну, регіональну, етичну і духовну. 
В умовах поступового виходу України з відносної культурної ізоляції, коли медіа не лише фіксують і відображають соціальні, політичні та культурні процеси, а є найпотужнішим інструментом визначення подій, проект СВОЇ розширює сучасний український культурний простір, виходячи за межі образотворчого мистецтва і здійснюючи інтервенцію в суміжні сфери. Ця міждисциплінарна група досить агресивно діє в культурному полі, виробляючи продукт в широкому технічному та жанровому діапазоні. Відбувається переорієнтація із створення виключно художніх артефактів на роботу в побутовому і інформаційному полі, вихід у широкий простір ідеологічної боротьби в умовах інтенсивної культурної дифузії. Ідея роботи зі стереотипами розвивається в ідею ребрендингу цілих культурних формацій і національних міфів. Лінія зберігається, але зі зміною часу і розширенням кола учасників (сьогодні це переважно молоді автори), пострадянське трансформується у сучасне квазієвропейське, неутилітарне стає прикладним, створення нового міфу на руїнах минулого відбувається в режимі он-лайн.
ЕрміловЦентр
Харків, Площа Свободи, 4 (головний корпус ХНУ ім. В. Н. Каразіна, вхід з боку спуску Пасіонарії)
Вт-Нд з 12:00 до 20:00
Вхід вільний