ПРОГРАМА "АРСЕНАЛУ СВОБОДИ"

До Дня Гідності та Свободи з 19 до 27 листопада 2016 року у просторі виставкового дослідницького проекту "Ефемероїди. 20 століття у плакаті" в Мистецькому Арсеналі буде представлено культурно-освітню програму "АРСЕНАЛ СВОБОДИ" Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності за підтримки ГО "Музей Майдану", Українського інституту національної пам’яті та Національного культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький Арсенал".

Мета програми "Арсенал Свободи" — введення у системний науковий і суспільний дискурс бінарних опозицій сучасності: система vs особистість, війна vs гуманізм, пропаганда vs критичне мислення.

Програма доповнює тематичну виставку політичного плакату "Ефемероїди", актуалізуючи в публічних виступах і дискусіях, мистецьких і освітніх заходах, майстер-класах і презентаціях нові функції та сенси візуального мистецтва і сучасних наративів у протестному середовищі, їхню комеморативну, медійну, соціальну і комунікативну ролі.

 

Нижче наводимо програму заходів у рамках "Арсеналу Свободи".

 


 

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ

Субота, 19 листопада

13.00 
ПРОСТІР АРСЕНАЛУ ІДЕЙ
Майстер-клас для дітей та дорослих "Розписи Свободи" від Наталки Фесенюк, представниці "Мистецької сотні" Майдану. 

16.00
СЦЕНА
Лекція Девіда Кроулі “Від одного медіуму до іншого: минуле, теперішнє і майбутнє образу”.

17.00
КІНОМАЙДАНЧИК
Літературно-музичний вечір "Ціна свободи" від Ігоря Жука та Ірен Роздобудько.

Свобода, гідність, право вибору та відповідальність за нього запрошуємо до роздумів над уроками Майдану та української історії разом із бардом і поетом Ігорем Жуком та письменницею Ірен Роздобудько.



Неділя, 20 листопада

11.00 – 16.00
СЦЕНА
Воркшоп Девіда Кроулі (Велика Британія) на тему кураторських і дизайнерських особливостей створення сучасних експозицій на прикладі виставки "The Poster Remediated" (Музей плакату, Варшава) для музейників, істориків, митців і активістів культури.


Участь за реєстрацією.

14.00
ПРОСТІР АРСЕНАЛУ ІДЕЙ
Майстер-клас Володимира Свачія (Львів) на тему творення плакату: "Мир в Україні через образ Дерева Життя". 


Активний учасник Майдану запрошує бажаючих до переосмислення сучасного стану миру через малювання Дерева Життя (світового символу, архетипу нації, роду, всесвіту) як дороги до Миру, що виявляє цінності, які пов'язують людину із сім'єю, соціумом і Вітчизною. 


Вівторок, 22 листопада

 
18.00 – 19.30 (1 частина)
СЦЕНА
Еволюція спротиву: ретроспектива "Життя Майдану".


Від плакатів до щитів, від бутербродів до "коктейлів Грушевського".


Дискусія

Запрошуємо згадати як змінювався побут Майдану, організація його самозахисту і дозвілля впродовж трьох місяців його існування.


Середа, 23 листопада

18.00 – 19.30 (2 частина)
СЦЕНА
Еволюція спротиву: ретроспектива “Обличчя Майдану”.


Запрошуємо у мандрівку Революцією Гідності – від плакатів до щитів, від бутербродів до “коктейлів Грушевського”.

Дискусія

Запрошуємо до розвідки еволюція сприйняття громадянського спротиву, політичних вимог, міжнародної політики Майдану та інформаційна робота, спрямована як на українців, так і на зовнішній світ. 

 


Четвер, 24 листопада

19.30 – 20.30
СЦЕНА
"Революція Гідності: право на свободу"


Дискусія

Учасники: Мустафа Джемілєв, Семен Глузман, Андрій Клименко, Роберт ван Ворен, інші представники дисидентського руху.

Запрошуємо до дискурсу: Майдан як протестний рух, як голос за власне право на гідність, свободу, право бути собою та свідомо обирати шлях розвитку держави. Якими були сподівання борців за права людини і яким є на сьогодні наслідки? Говоримо про цінність прав людини в широкому історичному та суспільному контексті. Про Крим, Схід та Україну вцілому після Революції Гідності і наше право на свободу.


Неділя, 27 листопада

12.30 – 14.00
ПРОСТІР АРСЕНАЛУ ІДЕЙ
Майстер-клас для дітей з малювання "Птаха Свободи" від заслуженого майстра народної творчості України Івана Приходько (Дударків). 


Запрошуємо ближче ознайомитися з традиціями народного мистецтва в інтерпретації відомого учня славнозвісної Марії Примаченко. 

15.00 – 16.30
КІНОМАЙДАНЧИК
Вистава Київського академічного театру КОЛЕСО "Ми, Майдан". 

Спогади про події Революції Гідності своєрідне очищення для кожного з нас. Вистава "МИ, МАЙДАН" невигадані свідчення подій, які відібрані драматургом Надією Симчич та втілені на сцені режисером народною артисткою України Іриною Кліщевською.