"Ранній" та "пізній" Вальтер Дан у Берліні

У виставці «Вальтер Дан 1980-83/ 2014: 2 Простори», що відкрилася в берлінській галереї Sprüth Maģers, виставляються роботи з двох періодів творчості німецького художника, які на перший погляд здаються розрізненими.

 

 

Основний простір галереї займають ранні роботи Дана, що презентувалися на фестивалі сучасного мистецтва documenta 7 (1982) і вплинули на угрупування німецьких модерністів «Нові дикі» («Neue Wilde»). На противагу їм верхній поверх арт-простору займають роботи Вальтера 2014 року – ніжні, сповнені внутрішніми привидами візуального простору нашого повсякденного сприйняття.

 

 

 

Картини Вальтера Дана 1980-1983 років написані в єдиній техніці – швидко, навіть недбало. Художник використовує акрилові та емульсійні фарби, але склад і манера його письма при цьому залишаються імпульсивними. Черепи набувають обрисів мирних символів, а химерні тіла зображені з цигарками та в капелюхах. Вони подаються через жарти і безладні слогани, які видаються гротескними і напівнепристойними. Картини Дана свідчать про незвичайний художній інстинкт, який виявляється лише в боротьбі проти себе самого.

 

 

 

 

 

 

Найновіші минулорічні роботи Вальтера позиціонують мистецтво як модель свободи. Образи, текстові фрагменти і слогани, зображені шовком і емульсійними фарбами, здаються знайомими кожному глядачеві. Тут також знайшла своє відображення любов митця до музики, яка була важливим джерелом натхнення в його ранніх роботах.

 

 

 

 

В період часу між цими двома серіями Вальтер Дан протягом трьох десятиліть експериментував з кіно та фотографією. Одночасно з виставкою Вальтер демонструє підбірку музики, літератури і фільмів, які вплинули на його художню діяльність.

 

 

Виставка Вальтера Дана триватиме до 2 квітня.

 

Джерело: www.spruethmagers.com