Влада, мистецтво та суспільство у нових стрічках Артура Жмієвського

28 квітня о 19:00 в Центрі візуальної культури (м. Київ; вул. Глибочицька, 44; 2-й поверх) відбудеться показ нових фільмів Артура Жмієвського за участю автора. Нову серію фільмів Артура Жмієвського було створено протягом 2013-2014 років – після паузи, спричиненої кураторською роботою над 7-ою Берлінською бієнале (2012). У своїх фільмах Жмієвський продовжує досліджувати взаємозв’язки між владою, мистецтвом та суспільством.

 

Кадр з фільму Артура Жмієвського

 
Особливе місце у творчості Артура Жмієвського посідає критика релігії як інструменту влади. Фільм «Служба божа – 2» є продовженням його експерименту з перенесення релігійних ритуалів у світський простір мистецтва. Восени 2014 року Артур Жмієвський інсценізував католицьке богослужіння на головній сцені Національного театру в Кракові. У фільмі «Служба божа – 2» показано цей процес, що став відповіддю на втручання релігії в суспільне життя.
 
Протягом 2014 року Артур Жмієвський створив серію коротких фільмів у співпраці з жінками, які відбувають покарання у варшавській колонії («Малюючи», «Куховарська книга», «Making of»). Ці фільми є документацією воркшопів, під час яких дисциплінарну колонію було перетворено на місце вільної творчості. У фільмах «Тотальний пейзаж» та «Чужий» задокументовано художні експерименти на тему щоденного насильства.


Фільми будуть представлені автором, після перегляду відбудеться обговорення.

 

Артур Жмієвський – художник, режисер, куратор. Представляв Польшу на 51-ій Венеційській бієнале. Його роботи демонструвались в Музеї сучасного мистецтва (Нью-Йорк), на «Документа 12» (2007), «Маніфеста 4» (2002) та багатьох інших виставках. Художній редактор журналу «Політична критика» (Krytyka Polityczna). 2012 року в Центрі візуальної культури пройшла його персональна виставка «Демократії».