Школа медіа-арту навчить створювати роботів та віртуальну реальність

У Києві відкрилася практична школа new media art BLCK BOX, що надає унікальні освітні можливості для України. Учасники курсів зможуть опанувати медіа-арт, саунд-арт, програмування та навіть робототехніку. У перший набір BLCK BOX включені 5 курсів: VJing, MAX / MSP / Jitter, TouchDesigner, Electronic music production & Sound Desing і Hardware Development.

 


 

Hardware Development дає критично важливий для медіа-художників набір знань – можна буде зробити все, про що мріяли, але не знали, як. Від безпровідних контролерів до MAX і TouchDesigner, до механічної руки і роботів. Курс дозволяє пройти шлях від основ електроніки та написання програм до розробки і реалізації найбільш унікальних пристроїв. Hardware development - це матеріальне тіло ідей. Викладач: Михайло Панчик.

 

MAX / MSP / Jitter - візуальна мова програмування для створення додатків, що працюють в реальному часі. Він є невід'ємною частиною освітньої програми всіх вищих світових навчальних закладів, що займаються дослідженнями в сфері звуку та медіа-арту. У зв'язці з мікроконтролерами дозволяє створювати кінетичні інсталяції, алгоритмічно управляти світлом і механікою. Базовий курс MAX / MSP / Jitter познайомить з принципами побудови алгоритмів синтезу звуку, візуалізацій (OpenGL). Підготує практиків до самостійного створення повноцінної аудіо-візуальної інсталяції. Викладачі: Георгій Потопальський (Ujif_notfound), Алла Загайкевич, Євген Ващенко.

 

TouchDesigner – середовище візуального розроблення. Чудове поле для експериментів, що обмежені тільки фантазією. Можливості настільки різноманітні, що за допомогою TouchDesigner можна швидко створити мепінг-проекцію будь-якої складності, декорації для перфомансів, інтерактивну інсталяцію, контент для віртуальної реальності, 3D / 2D візуалізацію, зв'язати в єдину "живу" екосистему величезний перелік обладнання (камери, контролери, лазери, світло, екрани, VR, гіроскопи, звукове обладнання), управляти світловим шоу або просто зробити дизайн принту.

Викладач: Андрій Ямковий.

 

VJing – мистецтво візуального представлення в реальному часі. Курс охоплює практичні заняття за темами від VDMX, Quartz composer до аудіо-візуальної синхронізації і мепінга. Викладачі: Tenpoint (Максим Побережський, Олексій Тищенко) і Vj Yarkus (Ярослав Костенко).

 

Курс Electronic music production and Sound Design – введення в звук, саунд-дизайн, робота з аудіо, аранжування, зведення та мастеринг. Викладач: Саша Прохоренко (Minikin).

 

 

BLCK BOX – це не просто практична школа. Проект має на меті не тільки виростити фахівців, а й об'єднати всіх, кому цікавий світ цифрового мистецтва, створити структуру, здатну генерувати можливості для підтримки медіа-художників. BLCK BOX – це повноцінній навчально-виробничий комплекс у сфері нових медіа: лабораторія, презентації, концерти, фестивалі та освітні кейси.

 

Про старт школи ми писали у грудні.