Школа Projector запускає курс з генеративної графіки

Технології змінюють візуальну культуру. Дизайнери починають ставати програмістами. Алгоритми витісняють фотошоп/ілюстратор і пропонують нові цікаві рішення для дизайн-задач.

 

19-го травня Projector запускає курс з генеративної графіки у Jitter. Куратор — Євген Ващенко, архітектор медіа інсталяцій, саунд художник і експериментальний музикант.

 

Генеративний дизайн — це графіка майбутнього сьогодні. Замість підбору кольорів та форм, дизайнер проектує алгоритм і розвиток композиції, за яким програма самостійно генерує дизайн. Магія в тому, що дизайнер робить один крок, а програма — 30, продовжуючи і розвиваючи його ідею у тисячах варіацій. Пригадуєте 7 млн банок nutella з унікальним дизайном?  

 

Зображення надане організаторами

 

Сфера застосування генеративної графіки безмежна, як і кількість дизайнів, які можна створити завдяки алгоритму. Такий підхід використовується у промисловому та графічному дизайні, архітектурі, програмуванні, аналітиці, медіа мистецтві, ілюстрації та навіть медицині.

 

«На 2-місячному курсі в Проджекторі ми вивчимо базові принципи роботи з Jitter, щоб створити щось цілковито нове за допомогою алгоритму. У першу чергу я хочу показати доступність програми Jitter і познайомити людей з інструментом. Ми навчимося робити базові речі, які стануть основою для складних проектів. Буквально за одне заняття ми згенеруємо код, який зробить з нашої картинки щось неймовірне.  

 

Вам не обов’язково вміти програмувати, щоб спробувати себе у генеративній графіці. Програма Jitter будується на основі простих модульних об’єктів, які можна поєднувати між собою. Система цілком зрозуміла», — Євген Ващенко, куратор курсу.  

 

Проекти Євгена регулярно потрапляють у програми медіа-фестивалів, серед них FIBER (Нідерланди), Ars Electronica (Австрія), CynetArt (Німеччина), Mutek (Канада), Kvitnu, NextSound (Україна), FILE (Мексика), FF`Space Showcase (Японія).

 


 

Можливості використання генеративної графіки можна подивитися у його портфоліо.