«Спасителя світу» да Вінчі виставлять на аукціоні Christie’s

На вечірніх торгах післявоєнного і сучасного мистецтва від аукціонного дому Christie’s, що пройдуть цього листопада у Нью-Йорку, буде представлено картину Леонардо да Вінчі «Спаситель світу», створену близько 1500 року. Твір, що є приблизно на 500 років старшим за все, що зазвичай з'являється на аукціоні, вважався втраченим допоки його не було віднайдено на початку ХХІ століття.

 

Картина «Спаситель світу» вважається останнім твором да Вінчі, що перебуває у приватних руках. Твір оцінюється у 100 мільйонів доларів.

 

Леонардо да Вінчі. Спаситель світу

 

На початку 2000-х років робота належала консорціуму дилерів, після того, як член консорціуму Уоррен Адельсон, президент галереї Adelson, придбав полотно як копію твору да Вінчі. Він заплатив за роботу лише 10 000 доларів. Після реставрації, картину було визнано твором видатного майстра, дивовижною знахідкою, та оприлюднено в Національній галереї в Лондоні у 2011 році. До того як потрапити на Christie’s твір встиг побувати ще у кількох власників та навіть стати причиною для судового позову.

Енді Воргол. Шістдесят останніх вечорів. 1986

 

Ще один топ-лот аукціону, пов'язаний із творчістю да Вінчі, — «Шістдесят останніх вечорів» Енді Воргола (1986), шедевр Леонардо, репродукований Ворголом 60 разів, так, що робота Воргола простягається до того ж величезного розміру, що і оригінал. Твір має оцінку в 50 мільйонів доларів.

 

Джерело: ARTnews