Сто років історії Чехії в коміксах покажуть у Тернополі

27 вересня о 16:00 у тернопільській галерії “Бункермуз” відбудеться відкриття виставки “Тим часом в іншому місці ... / Століття чеського коміксу”.  На відкритті експозиції буде присутня культурна аташе посольства Чехії Люціє Ржегорнікова.

 

Зображення надане організаторами

 

“Тим часом в іншому місці”, — цими словами творці коміксів попереджають своїх читачів про те, що у пропонованій розповіді настає певний перелом — дещо змінилося, щось відтепер буде по-іншому. Адже зовсім не кожну історію — байдуже, цілком вигадану чи засновану на правдивому історичному підґрунті — можна без суттєвих втрат передати лише з однієї точки зору.

 

Через сто років від утворення Чехословаччини, проект пропонує унікальну нагоду зануритись в національну історію чеського коміксу (та образ історії в коміксі). Виставка представляє чеський комікс у всій багатогранності його форм та в історичному контексті.

 

Тематично виставка спроектована так, щоб продемонструвати багатство ракурсів: сектори, що відображають конкретний жанр, перемежовуються із секціями, які змальовують стрижневі моменти чеської історії. Спрямуванням на ключові жанри, поворотні моменти та взаємне міжкультурне натхнення виставка пропонує прихильникам свого роду серію розповідей про сучасний чеський комікс і його "перше століття".

 

Нехронологічний виклад історії чеського коміксу є особливо підходящим, аби показати, що тим часом в іншому місці – в іншому жанрі, іншою формою, по-іншому — чеський комікс знову крокував уперед. Якщо ми зрозуміємо минуле, ми зможемо зрозуміти і сучасність.