Твір Бенксі вартістю $45,000 поцупили з виставки в Торонто

Роботу Бенксі вартістю $45,000 було викрадено із виставки в Торонто, курованої колишнім дилером художника Стівом Лазарідесом. Викрадення відбулося у неділю, перш ніж виставку відкрили для публіки. Матеріали, оприлюднені вчора, показують, що людина з закритим обличчям швидко входить у галерею і тікає із роботою під назвою "Мисливці за візками" (Trolley Hunters) 2007 року.

Викрадений графічний твір, власник якого наразі невідомий, зображує неандертальців-чоловіків, що полюють за візками для покупок десь у пустелі.

 

Бенксі. Мисливці за візками, 2007

Фото: artforum.com

Виставка представлена глядачам як "найбільша експозиція Бенксі, яку коли-небудь збирали", із більше ніж вісімдесятьма видами робіт на загальну суму 35 мільйонів доларів. Подія, вартість входу на яку становить близько 27 доларів, не має підтримки Бенксі і зіткнулася із критикою через загальновідомі антикапіталістичні погляди анонімного майстра.

На захист виставки Стів Лазарідес, який перестав працювати із Бенксі в 2009 році, говорить: "Бенксі не санкціонував виставку, я не питав його, але я вважаю, що він належить широкій публіці, і саме широка публіка зробила його тим, ким він є зараз, тому вона заслуговує ознайомлення із цими творами".

 

Джерело: artforum.com