У Харкові відкрилася виставка, приурочена до 150-річчя Канади

Минулого тижня в АРТ-підвалі Муніципальної галереї у Харкові відбулося відкриття виставки "КRAÏNA: Я – земля". Виставка "КRAÏNA: Я – земля" – це вияв поваги до Канади, яка цього року святкує своє 150-річчя. Це один із проектів, що протягом 2017 року проводяться в Україні з нагоди святкування цієї дати. 

 

Мультимедійна інсталяція проекту – це своєрідна "уявна географія", де розмиті час, ідентичність, історія та абстрактні духовні поняття. 


Тут і далі – проект Лесі Марущак "КRAÏNA: Я – земля"

Усі зображення надано організаторами


Сенсом свого життя Леся Марущак вважає відносини з землею. Центральними елементами серії її робіт є нестабільність людського існування та фотографії, що провокують зацікавленість глядача. Ключовим елементом серії є старі пошкоджені фотографії, що були допрацьовані та оновлені Лесею. Як примари минулого вони представлені на шовкових полотнах, що можуть колихатися від вітру в експозиційному просторі. Їхня майже напівпрозора чорно-біла присутність, відтінена охрою та кіноваром через багаторічну бездоглядність, визначає сумну, мрійливу і приглушену палітру серії. 


Величезні безперервні віньєтки крижаних канадських прерій – місця, де масштаби і відстань важко осягнути. Великоформатні фото ніби кличуть нас до свого простору і запрошують фізично відчути масштаби ландшафтів канадських прерій. Чорнополісне втілення долі – це ключова ідея КRAÏNИ, якою пронизана уся серія робіт Лесі. Прогулянки босоніж, – як це робили її предки, коли приїхали до Канади, – це як зв’язок із матір’ю, Батьківщиною та рідною землею; це свого роду метафора пам'яті.Проект «КRAÏNA: Я – земля” спонукає незабувати своє етнічне коріння і невтрачати власну ідентичність, культуру і традиції попри глобалізацій ні процеси сучасного суспільства та питання імміграції.


Окрім Харкова, виставковий проект «КRAÏNA: Я – земля” буде представлений також у Одесі, Львові і Києві.