У Харкові відкриється школа science art

«Нова художня школа» відкриває у Харкові курс за напрямом «science art». Його учасники зможуть навчитися створювати твори мистецтва із залученням провідних наукових технологій.

 

 

Курс «НХШ: сайнс арт» – це двотижневий інтенсив зі створення сайнс-арту художниками та науковцями. У відкритому доступі для учасників опиняться лабораторії, обладнання та надпотужна техніка на майданчиках провідних харківських дослідницьких інститутів та KHackerSpace.

 

Для створення сайнс-арту групи студентів НХШ матимуть можливість використовувати 3D принтери, мікроконтролерні системи, тепловізор, рідкий азот, левітуючий магніт, один з найбільших телескопів у Європі, гамма-камери, що дозволяють бачити внутрішні органи людини в розрізі та детектор, що уможливлює отримання картини з розподілу хімічних елементів в досліджуваному об’єкті; дослідити художні можливості термометрії, космічної радіації, маспектометрії (зважування часток).

 

Для кого цей курс?

 

• Для художників, що працюють з альтернативними медіа та мають або хотіли б мати досвід міждисциплінарних експериментів;

• Для представників гуманітарних галузей, які займаються предметом на професійному рівні та бажають долучитись до створення мистецьких проектів;

• Для науковців точних, природничих, інженерних спеціальностей, що прагнуть розширити межі свого досвіду засобами художніх методів та відкрити естетичний та художній потенціал наукових досліджень.

 

На курсі можна буде дізнатися, як:

 

• створити сайнс-арт;

• створити проект у новій команді в стислі терміни;

• співпрацювати у колаборації між науково-дослідними інститутами та художніми інституціями.

 

Програма курсу передбачає:

 

• Cтворення сайнс-арту:

• Робота у лабораторіях Фізико-технічного інституту низьких температур НАН України, НТК «Інститут монокристалів» НАН України, Радіоастрономічного інституту НАН України та KHackerSpace під проводом креативних науковців та кураторів і тьюторів Школи.

• Креативне дослідження: група студентів «НХШ: сайнс арт» матиме можливість самостійно створити не просто об’єкт наукового мистецтва, але і концепцію свого проекту через креативне дослідження.

• Робота у команді: ефективна комунікація у стислих часових умовах з новими людьми, вміння концентрувати свої зусилля на чіткий результат.

 

Фінальна виставка проектів студентів «НХШ: сайнс арт» відбудеться по закінченню школи у Харкові.

 

Участь у школі – безкоштовна, за умови успішного проходження конкурсного відбору.

 

Для участі потрібно:

 

1. Надіслати портфоліо / наукове CV / або резюме на пошту newartschool@yahoo.com&

2. Зареєструватись.

3. Пройти конкурсний відбір через скайп-співбесіду.

 

Заявки можна подавати до 26 лютого 2016 року включно. Результати конкурсного відбору будуть опубліковані на сайті Нової Художньої Школи та її facebook-сторінці 28 лютого 2016 року.

 

Витрати, пов’язані з проживанням, переїздом до Харкова та харчуванням, учасники відшкодовують самостійно. Студенти, що надіслали найкращі заявки, можуть отримати стипендію на навчання у Школі.

 

Більш детальну інформацію ви можете отримати після реєстрації або за телефонами: (098) 999 37 60, (067) 631 34 16.

 

Куратори проекту: Яніна Пруденко, Альона Ковальова.