У Києві покажуть мистецтво заради мистецтва Василя Бажая

1 березня о 19.00 у галереї Щербенко Арт Центр відбудеться відкриття виставки Василя Бажая "Untitled". З цієї нагоди нижче публікуємо коментар мистецтвознавця Романа Ганкевича про проект.

 

Новий проект Василя Бажая "Untitled" складається з двох основних частин. Перша — це широкоформатні полотна, які у властивій йому манері запрошують нас до специфічної інтелектуальної подорожі пейзажами форми, кольору і структури на полотні. Самі по собі полотна є репрезентацією класичного живопису як медіа, мистецтва заради мистецтва без огляду на те, чи воно нам зрозуміле чи ні. Це живопис сам по собі (буття-в-собі), і художника не цікавить міметична його складова.

 

Тут і далі — твори Василя Бажая в рамках нового проекту


Друга частина експозиції — це інсталяція. Об'єкт, який конструює і концентрує навколо себе експозицію — квінтесенція живопису вирваного з глибини, де немає площинної образності, де нічого не піддається аналізу і раціональності, де над усім панує потенція несвідомого. Інсталяція своєю простотою викликає у нас відчуття наївності художника. Причиною цього є хитра гра автора з категоріями і сподіваннями, що їх глядач пробує побачити на виставці. Мало-помалу ми стаємо учасниками цієї гри Бажая з глядачами...

 

Побачити виставку можна буде до 1 квітня 2017 року.