У Києві вперше покажуть роботи Віктора Зарецького з приватної колекції

8 лютого в Музеї історії Києва розпочне свою роботу виставка відомого художника Віктора Зарецького з найбільшої приватної колекції у світі.

 

У відвідувачів виставки «50 відтінків Віктора Зарецького» є унікальна можливість побачити оригінальні роботи українського класика світового масштабу. Попри контроверсійну назву проекту, він є важливим та вартим уваги глядача, адже більшість робіт митця, які можна буде побачити в експозиції, виставлятимуться вперше. 

 

Легендарний київський художник, Віктор Зарецький (8 лютого 1925 – 23 серпня 1990) всесвітньо відомий своїми експресивними полотнами, натхненними сецесійною творчістю Густава Клімта.

 

Тут і далі — твори Віктора Зарецького з найбільшої приватної колекції робіт митця у світі

Усі зображення надано організаторами

 

Більшу частину свого життя Віктор Іванович провів у Києві. Талановитий педагог, він випустив цілу плеяду київських художників. У 1978 році створив власну художню студію у Києві, потрапити до якої можна було, простоявши у великій черзі, а також показавши щире бажання ретельно працювати. Розробив власну педагогічну систему «Роздуми біля полотна». В останнє десятиріччя свого творчого шляху він обрав шлях української революції в мистецтві.

 

За двадцять років Віктор Зарецький особисто пройшов шлях від реалізму через імпресію до модерну, шлях – який Західне мистецтво проходило півстоліття, а Радянське мистецтво заперечувало.

 

Унікальність Віктора Зарецького полягає в тому, що на відміну від усіх інших художників України він працював у майже всіх напрямках живописного мистецтва і працював якісно. Він є сумою Клода Моне, Ван Гога, Густава Клімта, а його останні роботи мають навіть характер модерну Пікассо. Проте художник лишається собою, він продовжує пошуки західних новаторів і створює дещо нове – стилізацію народної творчості на основі українського базису. Для українського радянського мистецтва це був виклик.

 

 

На виставці «50 відтінків Віктора Зарецького» будуть представлені живописні роботи з найбільшої приватної колекції у світі. Кожна робота має свій відтінок, свою рису, свій характер. Кожен зможе побачити на власні очі знамениту картину «У тролейбусі» – модерновий тролейбус, авангардну роботу «Театр» за романом М.Булгакова «Майстер і Маргарита». Також представлено 10 ТОП робіт художника («Мальви», «Тривога. Жовтень», «Дерево мистецтва»), пейзажний, символічний, жанровий живопис. Майже всі роботи опубліковані в каталогах. Саме в Києві створено кращі сецесійні полотна, що принесли художникові міжнародне визнання.

 

«Наша колекція картин Віктора Івановича становить трохи менше 100 полотен, більшість з яких ми придбали у самого Зарецького в Конча-заспінській майстерні. Ми почали її збирати в 1980-х, всі кошти родини були орієнтовані на придбання творів. У 2000-х ми продовжили збирати роботи, купуючи їх за значні суми, оскільки ціни на роботи художника пішли різко вгору. Однак з кожним роком знайти і придбати картини Зарецького стало все важче, оскільки з'явилося дуже багато підробок. На сьогоднішній день у нас зібрані знакові роботи художника, які мають національне культурне значення. Власне це спонукало нас влаштувати виставку з вільним входом і в зручній локації столиці, на яку зможе потрапити кожен бажаючий - це подарунок нашій сім'ї киянам і гостям столиці. В період дії виставки «50 відтінків Віктора Зарецького» Арт-хол Музею історії Києва перетвориться на музей Зарецького - хай хоча б на цей один короткий лютий» говорить організатор виставки, співвласник колекції, композитор Mart Aprelius.

 


 

На запитання ArtUkraine стосовно того, чому спинили свій вибір саме на такій назві проекту, Mart Aprelius додає: «Віктор Іванович Зарецький завжди експериментував. Творчий пошук нових форм, ритмів, поєднання мистецьких стилів — все це вилилося в яскраві, експресивні картини з дуже багатою палітрою фарб. Наприклад, жовтий в нього грає всіма відтінками, теж саме можна сказати про будь-який колір. Тож назва "50 відтінків Віктора Зарецького" характеризує майстра як чарівника, володаря фарб, кожен мазок пензлика якою був насичений п'ятдесятьма відтінками».


Картини Зарецького знаходяться у багатьох музеях, а також у приватних колекціях України, Великобританії, Швейцарії, Франції. У 1990 році на аукціоні Christie’s було продано 30 картин художника. Вартість його живописних робіт на сьогодні оцінюється в десятки тисяч доларів.

 

Виставка «50 відтінків Віктора Зарецького» діятиме з 8 лютого в Арт-холі музею за адресою м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 7 (м.Театральна) і закінчиться 1 березня.

 

Режим роботи виставки «50 відтінків Віктора Зарецького»:

08 лютого – 01 березня

Понеділок – Неділя з 11:00 до 19:00

Вхід ВІЛЬНИЙ

Адреса: вул. Б. Хмельницького, 7

МВЦ «Музей історії Києва»