Нове періодичне видання для дітей, навчатиме любити себе, світ та мистецтво

Львів'янка Устина Лукащук, дизайнерка та архітекторка за освітою, ініціювала створення в Україні першого естетичного періодичного видання для дітей, спрямованого на розвиток щасливої та творчої особистості. Видавці журналу harbuz прагнуть прививати юним читачам любов до себе й до світу, навчати їх шукати натхнення й бачити красу там, де вона, можливо, не очевидна. 

 

Авторка ілюстрацій — Христина Лукащук

Усі зображення: biggggidea.com

 

Журнал harbuz нагадуватиме артбук й виходитиме у цікавому й практичному форматі: візуально легкі ілюстрації, багато білого кольору й простору. За словами Устини, "видання дихатиме й даватиме можливість спокійно сприймати інформацію". У додатку до кожного harbuz'а — листівка у крафтовому конверті з ілюстрацією номера й безліч інших приємних сюрпризів: від "настроєвих дрібничок і деталей" у самому виданні до майстер-класів та творчих зустрічей для читачів та їхніх батьків.

 

 

На сторінках нового видання, яке, як жартома зауважила Устина, розраховане не лише на дітей будь-якого віку, а й на "всіх родичів гарбузових", йтиметься про те, як цінувати себе й оточуючих, що таке мистецтво й де шукати натхнення. Водночас harbuz порушуватиме "незручні" питання, про які часто не розмовляють вдома чи в школі: Як говорити те, що думаєш? Чому я особливий? Чому інтим — інтимний? Інші рубрики розповідатимуть про кулінарію, етикет, знайомитимуть дітей з літературою.

 

 

Окрім Устини Лукащук над виданням, яке виходитиме щомісяця, працюють письменниця й літоглядачка Като Деспаті та ілюстраторка Христина Лукащук. Команда harbuz'а заповзялася створити журнал, аби забезпечити малечу якісним арт-контентом, який виховуватиме в ній відчуття прекрасного, й заохотити батьків читати разом з дітьми, знаходячи теми для цікавих і змістовних розмов.

 

Як вже зазначалося вище, harbuz зокрема міститиме рубрику про творчість й натхнення, мистецтво, митців. У першому номері журналу йдеться про Марію Примаченко — народну майстриню, яка створила відомі на весь світ живописні твори, надихаючись плямами на стіні, тріщинками в підлозі, себто красою, віднайденою там, де нас зазвичай не вчать її шукати. 

 

 

"Ми будемо акцентувати на тому, що саме життя, природа, всесвіт — все є мистецтво.... Ми будемо показувати, що все, що є навколо нас і є мистецтвом, як таким і може надихати на розмаїті творчі проекти... Бачити прекрасне в калабані, у рисунку структури листка, у текстурі крила кажана, у кольорі шкаралупи яйця...." — наголосила ініціаторка проекту.

 

Підтримати видання, яке у красивій та легкій формі навчатиме дітей (та їхніх батьків) любити, творити й жити поруч із ближнім, можна за посиланням!