У Музеї Шевченка відкриється виставка 12 фіналістів конкурсу МУХі

З 9 до 25 листопада в приміщенні Національного музею Тараса Шевченка відбудеться виставка фіналістів шостого незалежного конкурсу молодих українських художників МУХі 2017. Цього року у фінал було відібрано 12 конкурсантів.

 

Учасники: Kinder Album (Львів), Михайло Алексеєнко (Київ), Сергій Григорян (Івано-Франківськ), Олег Дімов (Одеса), Іван Драган (Чернівці), Микола Карабінович (Одеса), Дмитро Красний (Глеваха, Київська обл.), Марія Прошковська (Київ), Сергій Радкевич (Львів), Антон Ткаченко (Харків), Ольга Федорова (Харків), Мітя Чуріков (Київ).

 

Кураторка виставки — Марина Щербенко.

 

Твір "Теорія захисту" Дарьї Кольцової, переможниці конкурсу МУХі 2015

Усі зображення надано організаторами

 

Склад експертної комісії:

 

Оксана Баршинова — кураторка, історикиня мистецтва, завідувачка науково-дослідного відділу мистецтва ХХ - початку XXI століть Національного художнього музею України.

 

Саша Гоменюк — директорка Hales Gallery (Лондон/Нью-Йорк).

 

Гуннар Кваран — директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло.

 

Єжи Онух — польський художник, куратор, політолог, працює в областях перформансу та інсталяції.

 

Тетяна Тумасьян — кураторка, галеристка, директорка Харківської муніципальної галереї, засновниця і координаторка Фестивалю молодіжних проектів NonStopMedia.

 

Проект Оми Шу в рамках виставки МУХі 2015

 

В межах конкурсу відбудеться церемонія нагородження переможця та володарів двох спеціальних премій конкурсу МУХі 2017 року.


Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2017 — 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію — 40 000 грн., участь в мистецькій резиденції в Чехії та можливість реалізувати свій проект у просторі Щербенко Арт Центру в 2018 році.


Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії по 15 000 грн. та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проекту.

 

Церемонія нагородження МУХі 2015

 

Конкурс МУХі 2017 отримав 458 заявок від молодих і перспективних українських художників зі всієї України (Вінниця, Дніпро, Житомир, Івано-Франківськ, Київ, Кременчук, Луцьк, Львів, Одеса, Ужгород, Харків, Чернівці та ін.).

 

До виставки фіналістів МУХі 2017 буде приурочена освітня програма, що включатиме кураторські та регулярні екскурсії, низку лекцій від експертів конкурсу, а також круглий стіл "Сучасне українське мистецтво. Київ ‒ Харків ‒ Одеса" (слідкуйте за новинами на сторінці МУХі 2017 у Facebook).


Детальна інформація про МУХі 2017

 

Графік роботи:

Вівторок – Субота

з 10.00 до 18.00

 

Вихідні: Неділя – Понеділок

 

Вартість вхідного квитка до Музею — 25 грн.

Вартість для учнів, студентів, пенсіонерів — 15 грн.


 

* * *

МУХі — це багатофункціональний проект, спрямований на системну роботу по формуванню нових імен серед молодих українських художників.


Назва МУХі походить від абревіатури — "Молоді Українські Художники і...". Перша виставка МУХі була представлена ​​в 2009 році в Боттега Галереї. У 2017 році проект буде реалізовано вп’яте.

 

Засновниця проекту МУХі — кураторка і галеристка Марина Щербенко.

 

Головним критерієм і показником успіху для нас є професійне зростання рівня робіт і проектів учасників МУХі. А також їх розвиток і інтеграція в арт-середовище на українському та світовому просторах.