У PinchukArtCentre відбулося відкриття виставки Івана Світличного

10 вересня у PinchukArtCentre відбулося відкриття виставки харківського митця Івана Світличного. У своїй новій інсталяції під назвою «Субобраз», Світличний переосмислює власний мистецький досвід за допомогою різноманітних впливів. «Субобраз» — третій проект в контексті «PAC-UA Переосмислення».

 

 

Експозиційний простір роботи трансформований у вигнуту «капсулу», всередині якої розміщено окрему скульптуру. І скульптура, і змінений простір інсталяції містять звукові потоки, які постійно модифікуються у реальному часі та просторі.

 

У своїй цілісності інсталяція розвиває ідею образу та субобразу, вміщаючи у собі протиріччя між внутрішнім та зовнішнім, витоками та процесом, індивідуумом та середовищем. Певним чином, у цій комплексній роботі художник створює власний портрет, бачений у потоці взаємовпливів, подій, місць, особистостей.

 

 

Для втілення цієї ідеї Світличний проводить ряд наукових досліджень, намагаючись проаналізувати, що сприяло його формуванню як художника, виокремлюючи впливи родини, вчителів та середовища, в якому він живе і працює.

 

«Родина» у цьому сенсі репрезентується через ДНК художника та його батька, які він піддає генетичному аналізу. «Середовище» сформоване з ряду важливих дат та місць у Харкові, де художник зробив бактеріологічні проби та проаналізував їх у лабораторії. Зрештою «вчителі» представлені через дослідження картини, написаної батьком художника у співавторстві з Володимиром Шапошниковим. Світличний аналізував поверхню, колорит та композицію картини.

 

Субобраз, 2014
Інсталяція: скульптура (гіпс, бетон), програмування звуку — ujif_notfound, 3D модель Євген Ващенко V4W.ENKO