У рамках проекту «АРХІВажлива справа» презентують документи Василя Єрмилова

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ) ініціює проект «АРХІВажлива справа». У рамках проекту будуть презентовані архівні документи українського художника-конструктивіста Василя Єрмилова. Усі охочі можуть ознайомитися з матеріалами фонду в читальній залі ЦДАМЛМ (м. Київ; вул. Володимирська, 22а).

 

Більшість документів передавалися в дар ЦДАМЛМ України вдовою художника Єрмиловою Іриною Яківною протягом 1971-1972 років. До них належать розпис агітпоїзда «Червона Україна» (1921) та ескізи костюмів до постановки п’єси «Лісова пісня» Лесі Українки (1920-ті), придбані за 300 карбованців. Окремі документи у 1973 році передали мистецтвознавці Зиновій Фогель та Ігор Диченко. У 1990-ті фонд поповнився листами Василя Єрмилова із зібрання художника Віктора Платонова та документами від мистецтвознавця Дмитра Горбачова. Останній назвав Єрмилова «генієм харківського дизайну».

 

У 2011 році архівні документи художника експонувалися на міжнародній виставці «Василь Єрмилов» у НКММК «Мистецький Арсенал». У 2014-му до 120-річчя з дня народження митця світ побачив документальний фільм «Василь Єрмилов», в якому також були продемонстровані матеріали з архіву.