Виставка «Славкерампродукт» досліджує вплив кераміки на життя людей

29 грудня у Слов’янському краєзнавчому музеї, у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт», відкрилася виставка «Славкерампродукт. Робота з матеріалом». Куратори проекту – сучасні українські художники Анна Сорокова та Тарас Ковач.


Проект «Славкерампродукт. Робота з матеріалом» – це коротке дослідження керамічного виробництва у Слов’янську як соціального феномену, а також спроба переосмислення фондів та простору краєзнавчого музею міста. Наявність унікальної природної сировини і виробництво кераміки на її основі довгий час визначала одну з ключових сфер діяльності жителів Слов'янська. У кожний історичний період ця діяльність приймала різні форми. Дореволюційне масове комерційне виробництво фаянсу і плитки було наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Величезні потужності ізоляторних заводів у радянський час були зумовлені індустріалізацією регіону і країни. Розквіт виробництва комерційного «ширпотребу» у 90-ті роки, як стратегії виживання, був після зупинки роботи державних заводів. Характер виробництва змінювався залежно від загальної політичної та економічної ситуації. Як кераміка впливала на життя людей, на їхній побут та зовнішні зв'язки? Що визначає якість сучасної кераміки, і чим музей може бути корисний місту, де функціонують сотні приватних керамічних виробництв, але, у той же час відчувається нестача якісної художньої освіти?

 

Виставка працюватиме до 28 лютого 2017 року у режимі роботи Слов’янського краєзнавчого музею (вул. Банківська, 31).

 

Фото

 

 «МУЗЕЙ ВІДКРИТО НА РЕМОНТ» – проект, який триватиме протягом чотирьох місяців із листопада 2016 по березень 2017 року у Слов’янському (Донеччина) і Лисичанському (Луганщина) краєзнавчих музеях. Дослідницький проект під час якого до роботи музеїв будуть залучені куратори, оновлено матеріально-технічну базу, організовано навчання для музейних працівників та розроблено і реалізовано комунікаційну концепцію для кожного музею. Результатом проекту стануть виставки, ряд освітніх заходів для музейників та відвідувачів і методологічні рекомендації для подальшого розвитку музеїв.