Українці показали архітектуру за лінією фронту у Венеції

Платформа культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ представила проект «Архітектура України – за лінією фронту» у рамках паралельної програми 15-ї Архітектурної бієнале у Венеції. Він покликаний візуалізувати майбутнє міст у зонах конфлікту.

 

 

Яку роль відіграють архітектура та дизайн у ситуації, що склалася? Чи можливо докорінно змінити передумови, що визначають те, як ми живемо і розвиваємося в урбаністичному оточенні регіональних конфліктів? Чи стане конфлікт в Україні каталізатором до серйозніших і дуже нагальних роздумів щодо майбутнього постіндустріальних регіонів, таких, як Іржавий пояс (США) та Донбас? ІЗОЛЯЦІЯ пропонує докладніше розглянути різні аспекти цієї ситуації бойової готовності.

 

«Архітектура України – за лінією фронту» використовує можливості ІЗОЛЯЦІЇ як провідної платформи сучасного мистецтва та культури з Донецька, який наразі захоплено сепаратистами, щоб вивчити інфраструктурні проблеми, характерні для цього конфліктного регіону. Влітку 2015 року Архітектура України – програма резиденцій ІЗОЛЯЦІЇ – провела дослідження у Маріуполі, який контролюється українським урядом, та підтримала низку дослідницьких проектів міжнародних митців, архітекторів та дизайнерів. Експозиція, представлена на Венеційській бієнале, покаже роботи учасників цієї програми, серед яких – Ромеа Муринь, Франциско Лобо, Фулко Трефферс, Робін Кьонен та Даніель Росалес та інші.

 

Виставка складається з інфографіки, інтерв'ю, моделей, фільмів і друкованих матеріалів, покликаних ознайомити глядачів із різноманіттям, історією та культурою Донбаського регіону України. Виставка побудована навколо відео-матеріалів – документального фільму, створеного Ромеєю Муринь і Франциско Лобо, резидентами проекту «Архітектура України» та інтерв'ю з Донецька. Матеріали досліджують урбаністичний ландшафт і повсякденність цих міст – те, якими їх побачили архітектори, митці, соціальні працівники та керівники великих підприємств. Візуалізація даних створюватиме хроніку поточного конфлікту, що відображає різноманітну інформацію – від даних про окупацію, рівень смертності, гендерні та національні характеристики – до матеріалів про промисловий експорт, олігархат і владу. Відвідувачі виставки зможуть легко рухати і пересувати фізичні й метафоричні кордони.

 

Український проект триватиме у Венеції до 30 червня. Про найцікавіші павільйони інших країн на цьогорічній Архітектурній бієнале можна почитати тут.