В італійському місті Парма покажуть твори українських братів-скульпторів
17 березня в мистецькому просторі "ALPHACENTAURI" в місті Парма (Італія) відбудеться відкриття проекту "BIFRONTE" українських митців Микити та Єгора Зігура.
"Колос, що впав", з проекту "AfterToday", Єгор Зігура
"Проект "BIFRONTE" презентує творчість братів Микити та Єгора Зігура. Брати живуть та працюють у Києві. Вони створюють скульптури в одній творчій майстерні в історичному центрі української столиці. Після майже однакових академічних шляхів, Микита та Єгор однак, не прагнуть до подібних форм. Може створитися враження, що, як це не парадоксально, вони не схожі один на одного через видимий контраст в стилі і манері, а, отже, на шляху сприйняття і інтерпретації речей і явищ. Але це лише поверхове враження", — говорить ініціатор виставки Енріко Зілоччі.
"Галактика", з проекту "WELKIN", Микита Зігура
Поєднання двох зовсім різніх проектів Микити та Єгора Зігура (Welkin і AfterToday відповідно), розроблених окремо протягом 2010-2016 років, — BIFRONTE: двостороннє бачення скульптури спрямоване на тонку спадкоємність і глибокий взаємозв'язок між їхніми підходами до пластики в скульптурі, який не обов'язково є самоочевидним на перший погляд.
У своєму останньому проекті з символічною назвою WELKIN, тобто "вища небесна сфера", Микита черпає натхнення від зоряного неба, з величезного всесвіту, що володіє унікальною цілющою енергією і є неосяжним для нашого розуміння. Його скульптури, зроблені в абсолютно інноваційній техніці аерографії, яскраві барвисті медіуми між земними і небесними просторами, між людством і божественністю, між сьогоденням і майбутнім. Їх можна розглядати як самодостатні сутності (галактики) і в той же час, як найдрібніші частинки чогось дійсно незмірного, що завжди існувало і ніколи не згасне.
"День", з проекту "Welkin", Зігура Микита
Проект AfterToday Єгора, навпаки, повертає нас до минулого. Колоси художника входять в діалог з класичною античною скульптурою, переосмислюючи і інтерпретуючи її з сучасної точки зору і збагачуючи новими смисловими шарами. Може здатися, що вони намагаються надіслати потужний сигнал в часі і просторі з їхніх широко відкритих ротів (Колос, що впав, Колос що повстав), щоб показати ефемерну досконалість і неминуче розчинення будь-якої матеріальної істоти або концепції (Колос, що руйнується, Колос, що зникає, Розчинення), щоб розкрити протиріччя і деформувати те, що було розроблене раніше для того, щоб знайти іншу сутність.
"Колос, що зникає", з проекту "AfterToday", Єгор Зігура
Проте, не зважаючи на те, що у Микити і Єгора формальні мови мистецтва відрізняються, головна мета в рамках виставки —підкреслити інтегральність. Адже обидва митці поставили людську фігуру в центр їхніх художніх, інтелектуальних і філософських пошуків.
Виставка триватиме до 13 квітня 2017 року.
Адреса: Italy, Parma, B. go G. Tommasini 37 (Palazzo Pallavicino) Galleria Alphacentauri