В Одесі відкриється виставка Матвія Вайсберга

З 20 жовтня до 20 листопада 2017 в Музеї сучасного мистецтва Одеси (вул. Леонтовича, 5) буде представлена ​​масштабна виставка художника Матвія Вайсберга «Inside».


Серед вічності і стихійності виникає «людина». Її прокляттям за прагнення до пізнання стає тягар формування свого тимчасового і в цьому безглуздого буття. Перед обличчям порядку вселенського простору ми, люди, стаємо нестерпно малими й жалюгідними у своїй скінченності. Тут, у нерішучій та сумнівній протилежності священному, народжується мистецтво, яке здатне перетворити думку про жах існування в прагнення звільнення від недоладності. 

 

Матвій Вайсберг, український живописець і ілюстратор. Оточений образами, які діють і живуть перед його очима, споглядає їхню сутність, автор дозволяє глядачеві піти у відступ перед щодня здійснюваною боротьбою за усвідомленість людського існування. Апелюючи до біблійних сюжетів, спираючись на спадщину старих майстрів, звертаючись до сучасності, наратор створює літопис про те, як ми перетворюємо свою смертність і гріховність на щось прекрасне, що буде жити і перетвориться в нескінченність. У цьому світі живопису тимчасова субстанція набирає нові характеристики; скороминущість і безстроковість; скінченність та нескінченність знаходять фарби, форму і стають інструментами для осмислення дійсності. 

 

Читати також: Матвій Вайсберг: творчість як відкриття правди

 

Матвій Вайсберг. Із проекту «Стіна»

 

Мистецтву належить досяжність розробки неможливого. Воно надає форму, колір, звук тому невимовному, із чого зібраний наш кволий, ненадійний світ. Ми віддаємося новій реальності, підвладній нашому буденному розуму, і це посвята можлива тільки за співучасті художника, якому під силу підкорити собі час і швидкість того, що відбувається. Художник наважується зробити разючий і гордовитий акт осміяння циклової скінченності людського століття, перетворюючи його в феноменологічне явище, наділене якостями «вічного». 

 

У живописі Вайсберга немає провокації, це обдумана досконала дія. Кольори, які здаються невиразними, на перший погляд, провокують наш інтерес, як глядачів, зануриться і потонути в його сюжетах, спонукають до мудрості споглядання. У цій, на перший погляд, холодності осмислення присутня особлива чарівність, тому що вона створена завдяки хаосу і «не спокою» реального світу. У той же самий час, його роботи проникливі і здатні вдарити в саме серце. Привласнюючи дійсність, автор робить дивовижний процес сприйняття, який здатний зробити нас людянішими. Він стимулює гостріше сприймати те, скількох сюжетів, жертв і подій варто було наше сьогоднішнє існування. Час отримує своє право на нескінченність і промовляє до нас не сухою історичною атрибутикою, а образом, який може бути актуалізований в будь-який момент. 

 

Побачити проект можна до 21 листопада 2017 року.