В Одесі відкриється виставка Олександра Ройтбурда “Метафізика міфу”

2 червня о 17.30 в галереї Invogue # ART відбудеться відкриття виставки Олександра Ройтбурда — «Метафізика міфу». 


Новий живописний цикл Олександра Ройтбурда пропонує незвичайний варіант протесту проти перетворення міста в «припортове смт одесочка». Художник представляє погляд на модус урбаністичного позитиву як системи перекомбінованих архітектурних декорацій, цілком готових, щоб в почала розігруватися якась абсурдна п'єса. Без музичного супроводу.

 

Усі зображення надано організаторами


Метаморфози, що відбуваються з будівлями — позбавлені об'єму, необхідного для життя людей.


Метаморфози, що відбуваються з людськими фігурами — стають знаком присутності підсвідомого.


Метаморфози, що відбуваються з тваринами — живуть в місті як здичавіла або оскульптуреная натура.


Метаморфози, що відбуваються зі скульптурним декором — немов безсило оглядають трансформації навколишнього ландшафту.


Метаморфози, що відбуваються з освітленням — не будучи штучним, воно і не відображає жодного з сезонів року або певних годин доби, хоча тримає в майже апокаліптичній колористичній напрузі.


Візуальні метафори Ройтбурда не належать до жанру фантазій на тему курортного міста, яке повільно йде під воду. Спроба показати, що урбанізм Одеси має не тільки веселу обгортку з пісеньок Утьосова і жартів Жванецького, напевно, є поодиноким випадком в українській культурі.

 


Щоб деконструювати радянську міфологему не за допомогою пафосного перейменування, а з використанням європейського лексикону епохи юності модернізму, — потрібна сміливість.


Тільки не в сенсі грайливої цитатності: створюючи новий міф, важливо бути серйозним. Зокрема, й тому, що потрібні чималі зусилля для склеювання залишків напівзруйнованого міста, де все ще можливо прорватися до метафор чудесного перетворення через дроти комунікацій, засклені балкони і засилля авто.

 

Виставка триватиме з 3 червня до 10 липня.

 

 

Про художника:


Олександр Ройтбурд — український художник, директор Одеського художнього музею. Роботи знаходяться в зборах українських і зарубіжних музеїв, в тому числі в колекції МоМА, Нью-Йорк.