Валерія Тарасенко зобразила «конденсат» спогадів у серії картин

Галерея «АртПРИЧАЛ» представляє персональний проект художниці Валерії Тарасенко «Конденсат».

 

Валерія Тарасенко

Усі зображення надано організаторами

 

Наші спогади затираються часом. Те, що ще вчора було так ясно в пам'яті через рік матиме не такі яскраві обриси або зовсім забудеться. Свідомість діє за законом збереження найважливішого і те що є менш важливим переходить у підсвідомість, де міститься велика частина інформації, включаючи пережитий досвід. В людей завжди є можливість відновити в пам'яті те, що здавалося ми назавжди забули. Це стає можливим якщо знайти ключовий образ, з якого починається спогад. Такий процес художниця метафорично пов'язує з конденсацією, коли відбувається перехід станів речовини. Конденсат в такому розумінні є ущільненим станом свідомості.

 

Валерія Тарасенко. Фрагмент роботи із серії «Конденсат»

 

Так в серії картин представлені спогади, що наповнюють авторку в даний момент. І для того, щоб відновити в пам'яті цілісний образ, художниця ніби змітає краплі з запітнілого скла, тим самим, вибудовуючи зв'язок з підсвідомістю через ключовий образ. Так вибудовуючи зв'язок між академічним живописом і сучасним образотворчим мистецтвом, художниця виділяє найважливіше, ключовий образ, висновок в композиції з вологих крапель паморозі та пару, що покривають те, що вийшло на другий план.

 

Серія робіт «Конденсат» являє собою процес глибокого занурення в охристі настрої підсвідомості і огортає, теплими, ледь не забутими відчуттями, що знаходяться поза часом та простором.

 

Побачити виставку можна до 31 жовтня 2017 року.