Вайсберг інтерпретує європейських класиків

«Штудії та алюзії» – нова виставка Матвія Вайсберга, що стартує 16 березня у галереї «Дукат» (м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б). У ній відомий український художник презентує твори на сюжети класиків європейського живопису.

 

М. Вайсберг. Штудія до роботи Ж. де Латура «Іов та його дружина»

 

Основу експозиції складає серія Вайсберга «Штудії», яку він розпочав у 2005 році. Однією з перших і наймасштабніших штудій стала «Битва при Сан-Романо» до картини Паоло Учелло, який, ймовірно, і сам писав із взірця – фрески Антоніо Пізанелло з Зали Великої Ради Палацу дожів. Цього року Матвій Вайсберг продовжив роботу над обраним багато років тому сюжетом, створивши штудії до інших двох полотен «Битви» Учелло. Загалом виставка налічує понад 20 творів – як щойно створених, так і тих, що вже зайняли почесне місце у відомих приватних колекціях.

 

М. Вайсберг. Штудія до роботи Мікеланджело да Караваджо «Поклоніння пастухів»

 

Також під час виставки в рамках просвітницького проекту «Едукаторіум» відбудеться зустріч із митцем, де він розповість про роль класичного мистецтва в своїй творчості та про улюблених європейських класиків.

 

М. Вайсберг. Штудія до роботи П. Учелло «Битва при Сан-Романо»

 

«Коли у мене народився син, його винесли з пологового будинку, і я вперше узрів його профіль, – я зрозумів, що вже це бачив. Це був „Новонароджений“ Жоржа де Латура. Тоді я пішов на Петрівку, купив собі книжку і намалював його. Іноді хочеться повторювати улюблені сюжети. Це нормально, люди це роблять завжди. І художники – тим паче», – розповідає про проект художник.

 

 

Матвій Вайсберг народився 1958 року у Києві. З 1990-х провів понад 50 персональних виставок в Україні та за кордоном. З ім’ям Вайсберга пов’язують становлення художнього напрямку «київський ар’єргард». Твори митця зберігаються в музеях США, Ізраїлю, Греції, Великобританії, Швеції, ПАР, Австрії, Чехії, Грузії, Канади, Японії, Туреччини, Італії, Польщі, Нідерландів, Франції, Німеччини, Росії, України.