Виставка сучасної ілюстрації для дітей на фестивалі «Книжковий Арсенал»

8 квітня о 18:30 на фестивалі «Книжковий Арсенал» відбудеться відкриття виставки «11 світів. Сучасна чеська ілюстрація для дітей», яка триватиме до 13 квітня.


Одинадцять учасників, авторів молодшої та середньої генерації – в абетковому порядку це Давид Бьом, Вхрсті, Карел Єріє, Луціє Ломова, Галина Міклінова, Петр Нікл, Їржі Франта, Рената Фучікова, Вендула Халанкова, Павел Чех і Петр Шмалец – своїми творами відповідають на цілу низку питань про спорідненість світів коміксів, і традиційної ілюстративної техніки. А також на роботу сучасних ілюстраторів із техніками колажу та асамбляжу, на добросусідські взаємини ілюстрації з карикатурою, з мультфільмами, текстильним виробництвом.

 

Виставка «11 світів» демонструє не лише зображальне багатство сучасної ілюстрації, а й очевидний прогрес у тематичній площині. Якщо до 1989 року у текстах, а відповідно й у художньому оформленні книг для дітей, головне слово належало фантазії, і персонажі, створені нею, часто були з інших світів, ніж земний і людський, то після 2000 року лідерство перейшло до дійсності – реальний світ, населений реальними людьми, звірами та речами, лише місцями поетично прикрашений, нетрадиційно оживлений або просто трохи зміщений зі своєї звичної осі. Такими є «диваки» Нікла, Міклінової, Чеха, маленькі і великі шукачі пригод із книг Вхрсті і Шмалца, чудова пара мишей Луції Ломової чи «бляшана Міна» Давида Бьома і Павла Грнчіржа.

 

Сучасна ілюстрація для дітей повертає у такий спосіб значущість щоденному, звичному та загальному. Цим вона підтверджує стару істину: для чого шукати див і магії у безкраїх фантазіях, якщо ними наповнена вся найближча, найінтимніша реальність?

 

ВАРТІСТЬ ВХІДНИХ КВИТКІВ

 

Дорослий – 20 грн.;

Пільговий (пенсіонерам, студентам) – 10 грн.;

Абонемент на всі дні фестивалю – 50 грн.

У будні з 11.00 до 14.00 – вхід безкоштовний.

Для дітей вхід безкоштовний.

 

 

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

 

Мистецький Арсенал

Київ, вул. Лаврська,12