Виставка української мисткині про війну відкрилася в Пуеблі

Виставка "Морфологія війни" Світлани Бєдарєвої фокусується на ідеї про те, що кожне суспільство народжує своїх монстрів. У часи конфлікту вони розмножуються та процвітають. Друг змінює свою форму і стає ворогом — незнайомим, дивним, потенційно небезпечним. Він зазнає сильних морфологічних змін. Абсурдність історії не змінюється з плином століть. Вона має потенціал розвиватися самостійно, або бути викликаною конкретними політичними подіями, від міжнародних конфліктів в Україні та Сирії до терористичних загроз в Європі, або конфліктів через наркотики в Мексиці, у сучасному контексті глобального страху та політичної напруженості. Колективне несвідоме  під впливом засобів масової інформації та пропаганди виробляє таких «монстрів», які стають втіленими в реальних людях.

 

Виставка "Морфологія війни" Світлани Бєдарєвої 

 

"Концепція цієї виставки виникла як відповідь на події в Україні, але з часом я зрозуміла, що вона відображає набагато ширший контекст глобального політичного напруження. Цей проект також буде показано в Національному центрі мистецтв в Мехіко та на Одеській бієналє", — розповідає мисткиня.

 

Виставка "Морфологія війни" Світлани Бєдарєвої 

Світлана Бєдарєва на фоні свого твору


Цей проект спрямований на дослідження того, як традиціоналізм провокує ескалацію насильства. Більшість зображень взято з європейських манускриптів і бестіаріїв і переосмислено в техніці цифрової графіки великого формату. Цей проект — про потворність будь-якого збройного конфлікту, який своєю агресією викривлює форму і наповнення, але також це дослідження того, наскільки глибоко ці руйнівні інстинкти вкорінені у візуальній культурі. Глядач є свідком цієї вакханалії в її первісному хижацькому імпульсі. Лінія монстрів нагадує символізм танцю мертвих Інгмара Бергмана, яким він завершує свій фільм "Сьома печатка".

 

Фрагмент твору Світлани Бєдарєвої, виставка "Морфологія війни"


Виставка триватиме до 24 квітня у Museo Taller Erasto Cortés в Пуеблі (Мексика), Av. 7 Oriente 4, Col. Centro (Entre Calle 16 de Septiembre y Av 2 Sur). Години роботи музею: вівторок  неділя, з 10 до 17 години.

 

Виставка "Морфологія війни" Світлани Бєдарєвої

 

* * *

Світлана Бєдарєва народилась у Києві в 1988 році. Навчалась в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» та Університеті Тарту (Естонія). Є докторанткою Інституту мистецтв Курто (Лондонський університет), де досліджує теми східноєвропейського та латиноамериканського мистецтва. Брала участь в художніх проектах в Німеччині, Сполученому Королівстві, Україні, Естонії, Фінляндії та Мексиці. З 2016 року мешкає в Мексиці.