Визначено переможця конкурсу молодих митців МУХі 2017

В межах проведення конкурсу молодих митців МУХі 2017 міжнародна експертна комісія обрала лауреатів:

 

Гран-прі МУХі 2017 отримав Михайло Алексеєнко (Київ) за проект “Hollywood ‒ Troeshchyna”. Художник отримав грошову нагороду 40000 гривень, участь в мистецькій резиденції FUTURA в Чехії та можливість реалізувати свій проект у просторі Щербенко Арт Центру в 2018 році.

 

Читати також: У Києві стартує освітня програма з сучасного мистецтва 

 

Переможець конкурсу МУХі 2017 Михайло Алексеєнко

 

Також були виокремлені дві спеціальних премії по 15000 гривень, які отримали:


Марія Прошковська (Київ) за проект “Вразливість”

Олег Дімов (Одеса) за проект “Документ стану”

 

Коментар експерта МУХі 2017 Гуннара Кварана (директора Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst, Осло): “Я був дуже вражений роботами учасників та виставкою МУХі 2017 в цілому. Я побачив велике розмаїття художньої виразності та різні мистецькі концепти. В межах складу журі, наші думки різнилися та збігалися, але врешті-решт ми прийшли до спільного рішення. Щодо трьох лауреатів, ми погодились стосовно якості змісту та релевантності  їх робіт. Серед художників було змагання, але ми чітко та щиро обрали лідера”.

 

Читати також: Гуннар Кваран: «Ми робимо великий акцент на арт-медіації»

 

Михайло Алексеєнко. “Hollywood ‒ Troeshchyna”

 

Коментар експертки МУХі 2017 Олександри Гоменюк (директорки Hales Gallery, Лондон/Нью-Йорк): “Це був цікавий досвід – сама виставка дуже змінила мою точку зору. Вперше я побачила всі проекти художників у їх заявках, що сформувало мою думку та фаворитів. Але під час ознайомлення з роботами в експозиції, деякі з них підтвердили моє перше враження. А деякі, що напередодні здавалися доволі слабкими, виявилися дуже сильними. Однозначним є те, що робота переможця сподобалась мені ще на стадії перегляду заявок”.

 

Проекти лауреатів та інших фіналістів конкурсу МУХі 2017 можна побачити до 26 листопада на виставці в Національному музеї Тараса Шевченка (бул. Тараса Шевченка, 12).

 

Читати також: Оксана Баршинова: «Сфера мистецтва — серйозний важіль гри на міжнародній арені»


Цього року у фінал було відібрано 12 конкурсантів: Kinder Album (Львів), Михайло Алексеєнко (Київ), Сергій Григорян (Івано-Франківськ), Олег Дімов (Одеса), Іван Драган (Чернівці), Микола Карабінович (Одеса), Дмитро Красний (Глеваха, Київська обл.), Марія Прошковська (Київ), Сергій Радкевич (Львів), Антон Ткаченко (Харків), Ольга Федорова (Харків), Мітя Чуріков (Київ).

 

Кураторка виставки — Марина Щербенко.

 

Марія Прошковська. “Вразливість”

Олег Дімов. “Документ стану”

 

Склад експертної комісії:

 

Оксана Баршинова — кураторка, історикиня мистецтва, завідувачка науково-дослідного відділу мистецтва ХХ - початку XXI століть Національного художнього музею України.

 

Саша Гоменюк — директорка Hales Gallery (Лондон/Нью-Йорк).

 

Гуннар Кваран — директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло.

 

Єжи Онух — польський художник, куратор, працює в областях перформансу та інсталяції.

 

Тетяна Тумасьян — кураторка, галеристка, директорка Харківської муніципальної галереї, засновниця і координаторка Фестивалю молодіжних проектів NonStopMedia.

 

Конкурс МУХі 2017 отримав 458 заявок від молодих і перспективних українських художників зі всієї України (Вінниця, Дніпро, Житомир, Івано-Франківськ, Київ, Кременчук, Луцьк, Львів, Одеса, Ужгород, Харків, Чернівці та ін.).

 

Олег Дімов, Марія Прошковська та Михайло Алексеєнко

 

Графік роботи Музею Тараса Шевченка:

Вівторок – Субота

з 10:00 до 18:00

 

Вихідні: Неділя – Понеділок

 

Вартість вхідного квитка до Музею — 25 грн.

Вартість для учнів, студентів, пенсіонерів — 15 грн.



* * *

МУХі — це багатофункціональний проект, спрямований на системну роботу по формуванню нових імен серед молодих українських художників.


Назва МУХі походить від абревіатури — "Молоді Українські Художники і...". Перша виставка МУХі була представлена ​​в 2009 році в Боттега Галереї. У 2017 році проект буде реалізовано вп’яте.

 

Засновниця проекту МУХі — кураторка і галеристка Марина Щербенко.

 

Головним критерієм і показником успіху для МУХі є професійне зростання рівня робіт і проектів учасників. А також їхній розвиток і інтеграція в арт-середовище в українському та світовому просторах.