Вуличне мистецтво і мистецтво на вулиці

Культурна платформа Mezzanine у Києві запрошує на відкриту дискусію "Вуличне мистецтво і мистейтво на вулиці", покликану розібратися в таких поняттях, як: стріт-арт / вуличне мистецтво та муралізм. У чому між ними різниця, чи може все це — одне і те ж? Різні представники мистецтва у публічному просторі зберуться для того, аби з'ясувати, яке відношення між легетимізованим муралізмом та несанкціонованим вуличним мистецтвом; де проходить тонка межа між месседжем, рекламою, настінним декоруванням, та вандалізмом. 

 



Тези дискусії:

 
- що можна називати вуличним мистецтвом?

- кому і для чого потрібні мурали в місті, чи потрібні взагалі?

- кому належить публічний простір і хто повинен приймати рішення? 

Спікери:

Дарья Кольцова
Куратор, художник, мистецтвознавець. 
У 2016 була номінована на премію PinchukArtPrize та отримала гран-прі конкурсу для молодих українських художників МУХІ. Учасник Одеської бієнале сучасного мистецтва та Московської бієнале молодого мистецтва. 2014-2015 рр. — куратор візуальної програми Гогольфест та Ukraine.Scene libre (Париж). 2016 — куратор проекту LITORALIS у Івано-Франківську, у рамках якого було створено 4 мурала в напрямку пост-графіті. 

Єжи Коноп’є
Вуличний художник.
Автор багатьох вуличних інсталяцій, графіті, перформансів, серії поезії-графіті «Вірші надворі». Організатор Стріт-арт квесту «33». Учасник фестивалів «Трипільське коло», «Гогольфест», «Трансформери». 

Олег Соснов
Куратор та організатор міжнародних мистецьких проектів в Україні та за ії межами.
Виступав куратором та координатором фестивалів «Французька Весна» в Україні 2012-2016, «Україна — вільна сцена» (Париж, 2015), Mural Social Club (2016).

Микита Віска
Вуличний художник.
Співзасновник та співорганізатор незалежного урбан-арт фестивалю Black Circle (з 2010), куратор та співорганізатор всеукраїнської серії виставок «Stanція Міsto» (з 2015) Учасник та організатор багатьох фестивалів та виставок пов'язаних з вуличним мистецтвом в Україні та за її межами. Живе та працює у Львові.


Дискусія відбудеться 26 жовтня о 19.30.
Вхід вільний.

 

Мурали австралійського художника Reka One в Києві

Фото: unn.com.ua