За Премію Тернера-2016 змагатимуться скульптори

Премія Тернера оголосила короткий список номінантів за 2016-й. На відміну від декількох попередніх років, у цьогорічній премії домінує не відео-арт, саунд-арт чи концептуальні твори, а скульптура.

 

Роботи 38-річного Майкла Діна (Michael Dean) нагадують скоріше не твори мистецтва, а будівельне сміття. Художник розмірковує про межу між публічним та приватним простором.

 

 

 

«Проект для дверей» – інсталяція Антеї Гамільтон, що поєднує в собі риси сюрреалізму та японського театру кабукі. Вона є присвятою італійському дизайнеру Пеше, а за тим і мотиву привласнення в сучасному мистецтві.

 

 

 

Хелен Мартен (Helen Marten) із Лондона потрапила до шорт-листу премії завдяки 3D-колажам. У них концептуальне мистецтво набуває фізичних форм завдяки машинальним методикам.

 

 

 

Четвертим номінантом на премію виявилася лондонсько-берлінська художниця Жозефін Прайд (Josephine Pryde). Її твори поєднують в собі фотографію та архітектуру, асоціюючись із обкладинками альбомів Pink Floyd.

 

 

 

У 2015-му Премію Тернера отримала архітектурна група Assemble. У квітні стало відомо, що Вільям Тернер з’явиться на нових британських грошах.

 

Джерело: telegraph.co.uk