Знахідка в Румунії викраденого Пікассо виявилася розіграшем

Нідерландська письменниця Міра Фетику, яка вже встигла написати роман про викрадення цього полотна, розповіла, що приблизно 10 днів тому вона отримала інструкції з місцем, де в Румунії була захована картина Пікассо. Фетику поїхала до вказаного місця в лісі, викопала картину, загорнуту в пластик, і передала її органам влади. Прес-служба румунського Управління по боротьбі з організованою злочинністю і тероризмом цей факт підтвердила, поточнивши, що картину доставили двоє громадян Нідерландів у посольство своєї країни в Бухаресті. Світові ЗМІ написали про знахідку роботи, яку приписували Пікассо. Проте картині ще потрібно було пройти експертизу.

Пабло Пікассо «Голова Арлекина». 1971 © Kunsthal Rotterdam

Фото: news.artnet.com


Однак, уже в неділю ввечері Фетику розповіла у своєму виступі на голландському каналі NOS, що після своєї «мандрівки» вона отримала нового листа від дуету бельгійських режисерів Berlin (Барт Балє та Ів Дегріс), у якому повідомлялося, що попередній лист був розіграшем, а письменниця стала його жертвою. Як з’ясувалося, жінка знайшла та передала владі не оригінал, а копію. Знахідка цього «Пікассо» за задумкою ініціаторів, є частиною проекту «Істинна копія». Він присвячений відомому нідерландському фальсифікатору Герту Яну Янсену.

 

«Голова Арлекіна» була викрадена у 2012 році із роттердамської художньої галереї Кюнстхал разом із сімома іншими полотнами, серед яких були роботи Клода Моне, Поля Гогена та Анрі Матісса. У 2013 році у зв'язку з пограбуванням були заарештовані троє громадян Румунії. Мати одного з них засвідчила, що спочатку спалила «докази» в печі, але пізніше відмовилася від своїх показань. Аналіз попелу із печі підтвердив, що там було спалено як мінімум три невстановлені картини.

 

 

На сайті дуету Berlin зазначено, що все, що відбулося у Румунії є частиною перформансу, який пов'язаний із життям Янсена, та піднімає проблему цінності істини. Прем’єра фільму «Істинна Копія» відбулася минулого четверга у Антверпені. 

 

Джерело: artnet.com