Античність, танці, Параджанов та ін. Найцікавіше з української Музейної ночі

18 травня відзначається Міжнародний день музеїв, а на вихідних після нього традиційно триває Музейна ніч. Котрий рік поспіль до акції долучаються українські музейники. ART UKRAINE підготував для вас дайджест найголовніших подій цьогорічної Ночі музеїв, аби ви раптом нічого не проґавили.

 

Із 22:00 21 травня до 06:00 22 травня в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) триватиме «Травнева ніч». У рамках Другого міжнародного фестивалю традиційних культур «ЕтноСвіт» для відвідувачів виступлять музичні та танцювальні фольк-колективи. Серед них: «Занедбанці» (Київ, Україна), «Орелі» (Київ, Україна), «Буття» (Київ, Україна), «Надобридень» (Київ, Україна), «Муравський шлях» (Харків, Україна), «Сільська музика» (Рівне, Україна), «Шавлего» (Тбілісі, Грузія), «Фольклорна школа Кіхну» (о.Кіхну, Естонія), Грецьке товариство «Енотіта» (Україна - Греція), «Mashala Doza» (Київ, Україна), «Сєта» (Мінськ, Білорусь).

 


 

Національний художній музей України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) проведе свою Музейну ніч 21 травня із 21:00 до 23:00. Заклад готує квест та інші активності у рамках виставки «Ідентичність. За завісою неозначеності». Протягом вечора для гостей музею співатиме оперна діва Олена Гребенюк, також музичний супровід забезпечить dj Mishukoff з командою Sun Groove. А на закінчення ночі на фасаді «будинку з левами» покажуть аудіовізуальну інсталяцію за участі dj Derbastler та Ольги Кашимбекової. Вхід – вільний.

 


 

До Ночі музеїв долучиться і Я Галерея у Дніпрі (вул. Гусенка, 17). 21 травня в арт-центрі презентують проект «Тіні забутих предків. Виставка», що раніше відбувся в Мистецькому Арсеналі. Співкуратор виставки Борис Філоненко розповість про роботу над нею і влаштує віртуальну екскурсію дев’ятьма залами експозиції. Також у рамках Ночі музеїв у дніпровській Я Галерея відбудеться показ стрічки Сергія Параджанова та презентація видань за мотивами виставки.

 


 

У ніч із 21 на 22 травня відвідувачі Національного музею історії України (м. Київ; вул. Володимирська, 2) перенесуться в доісторичний період. У програмі – горлові співи, екскурсії з каганцями, кінопокази, майстер-класи, квести та ін.

 


 


Цьогорічна ніч у Музеї Івана Гончара (м. Київ; вул. Лаврська, 19) відбудеться за підтримки міжнародного архітектурного фестивалю CANactions. 20 травня о 20:40 на відвідувачів чекає екскурсія закладом, яка продовжиться перформансом наряжання молодої з наспівами Центральної України та Поділля. Захід завершиться виступом аутентичного гурту «Древо» о 22:00.