«Ковчег 2015»: «Будувати нові системи»

Київ потопає. Червона субстанція безжально поглинає елітні будинки, дорогі машини та їх власників. Врятувати може лише Ковчег. Настінний розпис «Ковчег 2015» Володимир Кузнецов презентував у столичній галереї Vozdvizhenka Arts House.

 



Ковчег рятує якщо не від всесвітнього, то принаймні від українського потопу. Мова, звісно, не про велику воду, а про кризовий стан суспільства та прогнилу систему відносин, з якою зазвичай прийнято боротися лише на словах. Ковчег таких не приймає. Новими «праведниками» художник називає тих, хто об’єднується для спільних ініціатив, аби разом змінювати життя на краще. «Будувати нові системи». «Вся влада комунам!». «Рішення не у виборі лідера чи в бюрократії, але в співтоваристві рівних, де люди спілкуються один з одним і вирішують своє життя». У цитатах на картині Кузнецов визначає, яким є його Ковчег.

 



За задумом художника Ковчег – це і є нова система відносин. Її створюють люди, які об’єднувалися під час Майдану, самоорганізовувалися і продовжують це робити далі. Це спільні ініціативи, малі і великі: від рішення облаштувати двір будинку чи разом зробити сад до створення громадських організацій, які здійснюють зміни в масштабах країни. Ковчег стає місцем нової системи соціальної політики та правосуддя, доступності та відкритості всіх сфер суспільства. «Ковчег – це ідеал, якого можна досягнути спільними зусиллями. Це концентрація усіх спільних поглядів, які будуються на правосудді», – наголосив художник.

 



Не випадково над Києвом, що потопає, височіє Ковчег, створений з палет. «Як метафору я взяв палети, які дуже яскраво прозвучали під час Майдану і після. Це символ грубо збитих елементів, грубо витесаних думок, грубо витесаних ідей, які разом сполучаються, скручуються спільним прагненням і тримаються разом. Я тут звертаю увагу на самоорганізовані ініціативи, волонтерські рухи, постмайданівські ініціативи. Це люди й спільноти, які об’єднуються для якоїсь цілі та залучають до цього інших.

 



Зараз у нас іде процес самоусвідомлення і навчання. На моїй роботі написано “Я приходжу на Майдан, як на семінари”. Одна стадія пройшла. Це навчання нам дорого далося, але процес відбувається. Ці самоорганізовані ініціативи з’являються від відносин між людьми. Тобто люди бачать, як вони можуть облаштувати свій простір, свій побут, своє життя», – розповів Володимир Кузнецов.

 



У рамках виставки можна буде дізнатися про трудові взаємовідносини та світоглядні позиції представників інституцій, діячів культури та мистецтва, в яких братиме інтерв’ю художник. Записані розмови можна буде побачити в галереї та на Facebook.

 


Поглянути на «Ковчег 2015» цілісно, роздивитися найдрібніші його деталі та подумати, чи прийняв би вас Ковчег, можна до 23 серпня.

 

 

Всі фото з виставки – автора

 

Про автора

 

Юлія Беба – постійний автор ART UKRAINE. Працює в журналістиці, пише про сучасне мистецтво і культуру. Займається фотографією, знімає для українських видань. Робить власні проекти.

 


Юлія Беба