Культурний маршрут (11 – 16 березня)
Хоча події, що наразі відбуваються у нашій державі, не налаштовують на споглядання та розважливе відвідування виставок, ART UKRAINE все ж склав традиційний культурний маршрут, адже його пункти можуть хоча б на деякий час відволікти від тривожних новин та зняти психологічну напругу. Більшість перерахованих подій апелює до вітчизняної соціально-політичної картини, що є важливим чинником консолідації у ці нелегкі часи.
Сьогодні, 11 березня, о 19:00 у книгарні “Читай-город” відбудеться презентація нової книги письменниці Катерини Бабкіної “Знеболювальне і снодійне”.
Андрій Сагайдаковський, ДІАЛОГИ, 2013, килимок, олія
Завтра, 12 березня, в арт-центрі Я Галерея (Київ) відкриється виставка Андрія Сагайдаковського “Прогулянка лісовими стежками”. За словами автора, експозиція складається з робіт, найстаріші з яких датовані 1998 роком, а найновіші – 2013-м, та відсилає до ймовірної для кожного художника ситуації, коли «емоції зашкалюють», а перенапруга життя відводить від роботи.
Цього ж дня у Домі культури та освіти «Майстер Клас» відбудеться показ короткого метру режисерів Бена Рассела, Бена Ріверса та Апічатпонга Веєрасетакула. Подія проходитиме в рамках роботи кіноклубу журналу Cineticle, який прагне розкрити глядачеві світ прихованих шедеврів кінематографу.
Тим часом у ЄрміловЦентрі (Харків) триває виставка “Площа Свободи”, головною метою якої є донесення до глядача ідеї необхідності переходу від формату «Площі Свободи» до «Простору Свободи» як у мистецтві, так і у свідомості. Серед учасників проекту: Олексій Сай, Анна Звягінцева, Артем Волокітін, Добриня Іванов, Костянтин Зоркін, Леся Хоменко, Марія Куликовська, Назар Білик, Наталія Зотикова, Микита Кадан, Микита Кравцов, Микола Рідний, Олекса Манн, Відкрита група, Роман Мінін, Степан Рябченко тощо.
Микита Кравцов, Гулівер у країні ліліпутів, 2013
Арт-центр Я Галерея у Дніпропетровську пропонує своїм відвідувачам виставку Микити Кравцова "Бестіарії". У своєму новому персональному проекті художник дослідив середньовічну міфологію, представивши авторську інтерпретацію окремих статей зоологічної збірки «Бестіарій».
Даниїл Галкін, Штрих-пунктир
До 15 березея у Боттега Галерея триватиме виставка Даниїла Галкіна «Штрих-пунктир», яка є частиною довгострокового проекту художника «Нижня Держава». «Штрих-пунктир» відображає сукупність ситуацій в соціально-політичній системі, що є опорою існуючого громадського порядку і формують громадську думку, ставлять під сумнів моральні, політико-правові та звичаєво-етичні норми.
У галереї Мінус 4 (вул. Артема, 6) відкрилася виставка живопису та графіки “Холодне море”, що складається з робіт, створених молодими художниками в Криму у січні 2014 року.
«Нещодавно у нас була можливість залишатися молодими романтиками, закоханими в чисте незаангажоване мистецтво. Але час ілюзій минув. Віднедавна ми прокинулися в іншій країні. І в цій новій реальності ми боїмося втратити можливість хоч іноді залишатися романтиками. Ми хочемо вірити, що Крим перестане бути розмінною монетою в політичних іграх, що його прекрасні пейзажі не стануть декораціями для військових дій,» - йдеться в пояснювальному тексті.
Леся Трофименко (Целованська), Before
У Малій галереї Мистецького Арсеналу можна побачити проект Лесі Трофименко (Целованської) NOIR, що є результатом роздумів художниці про несвободу людини перед обличчям собі подібних. Експозиція складається з відео «Перед об'єктивом», що є є ілюстрацією ідеї виставки, та серії живописних робіт, для сворення яких Леся Трофименко використовувала фото своїх знайомих.
В рамках виставки Лесі Трофименко (Целованської) NOIR в Малій галереї Мистецького Арсеналу, відбудуться покази фільмів однойменного кінематографічного жанру. 13 березня о 19:00 буде показано фільм «Третій чоловік» / The Third Man (1949) від режисера Керола Ріда - екранізація роману Грема Гріна, що здобула Золоту Пальмову гілку Канського МКФ. 20 березня о 19:00 транслюватиметься фільм В затишному місці / In a Lonely Place (1950) від режисера Ніколаса Рея.
У Центрі сучасного мистецтва М17 проходить художня виставка «ВОГОНЬ ЛЮБОВІ. ПРИСВЯТА МАЙДАНУ». Живописці, що стали свідками подій цієї зими в Україні, створили чуттєві та емоційні твори мистецтва, які, на думку кураторів проекту, згодом зможуть лягти в основу образу нової України. Експозиція складається з робіт Володимира Бовкуна, Олександра Ройтбурда, Матвія Вайсберга, Бориса Егіазаряна, Миколи Журавля та Петра Бевзи, Ігоря Гусєва, Стаса Жалобнюка та багатьох інших.