Культурний маршрут (01-06.09)
Цього тижня в Мистецькому Арсеналі відбудеться важлива подія для культурного життя нашої держави – презентація Концепції соціокультурного розвитку України. Тим часом в Малій галереї Мистецького Арсеналу стартує спільний проект митців з України та Японії, а Національний художній музей розпочне одразу два мистецькі лекторії в один день. Подробиці – у першому випуску рубрики «Культурний маршрут» в новому осінньому сезоні.
Наталія Лялюк. «Тетяна та її швейна машина» (2015, полотно, олія). З виставки «Made In Kyiv»
2 вересня в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) відбудеться презентація Концепції соціокультурного розвитку України та громадське обговорення проекту Закону України «Про деякі питання соціального та культурного розвитку України». До обговорення запрошуються експерти у сфері культурної політики та менеджменту, економіки, права, діячі культури, аналітики, громадські активісти, науковці, закордонні українці, дипломати та усі небайдужі до майбутнього країни. За словами організаторів ініціативи, реалізація Концепції стане важливим кроком у реформуванні гуманітарної сфери України. Її головним пріоритетом є реалізація перспективних культурних, освітніх, наукових, соціальних, спортивних та інших громадських проектів та ініціатив. В її основу закладено ідею підтримки та сприяння саморозвитку культури. Початок заходу – о 16:00.
В арт-центрі Я Галерея в Києві (вул. Хорива, 49Б) стартує нова виставка Наталії Лялюк – однієї з натхненниць галереї, створеної Павлом Гудімовим. У проект «Made In Kyiv» увійшли враження художниці від споглядання міста до еміграції та після повернення. Відкриття експозиції – 2 вересня о 19:00.
Наталія Лялюк. «Парадайз Хілл» (2015, полотно, олія)
3 вересня об 11:00 розпочнеться круглий стіл «Як розвинути українську анімацію. Попити, пропозиція, можливості та перепони». Його мета – озвучити головні проблеми анімаційного ринку в Україні та окреслити перспективи його розвитку. Захід відбудеться у рамках фестивалю «LINOLEUM» в арт-центрі «АртПричал» (м. Київ; вул. Небережно-Крещатицька; причал №2).
Афіша фестивалю «LINOLEUM»
«We always talk about some topic» – нова виставка у Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10), яка розпочинає роботу 4 вересня о 19:00. Це спільний проект Катерини Берлової (Україна) та Атсуші Ямамото (Японія). В проекті українка покаже роботу в техніці «золотого шва», а японець – відео-арт за назвою виставки.
Ілюстрація до проекту
5 вересня в Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) стартує лекторій «Стародавнє мистецтво». Проект присвячено «доакадемічному» періоду в українському мистецтві, що тривав майже тисячу років. У день відкриття о 14:00 в НХМУ розкажуть про архітектуру та монументальне мистецтво Київської Русі.
Афіша – Леніє Абібулаєва (Школа візуальних комунікацій)
Цього ж дня, 5 вересня, Національний художній музей розпочинає ще одну серію лекцій – «Як ремесло стає мистецтвом». Лекторій розповість про повний шлях мистецтва від образу до твору. Перша лекція з проекту, – «Образотворче мистецтво та його види», – відбудеться 5 вересня о 16:00.
Афіша – Леніє Абібулаєва (Школа візуальних комунікацій)