Культурний маршрут (09-15.05)

Культурний маршрут повертається після травневих свят! У цьому випуску – благодійний проект від Ігоря Гайдая, виставка легендарного харківського фотографа в Києві, «Маніфест метамодернізму» та новий аудіовізуальний перформанс в Малій галереї Мистецького Арсеналу і ще багато цікавого.

 

10 травня о 18:00 у виставковому залі «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться спільна виставка Тиберія та Ілони Сільваші. Проект відбудеться в рамках циклу експозицій «ART Families – Мистецькі родини». 

 


 

11 травня о 18:30 у Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) розпочнеться благодійна фотовиставка від Ігоря Гайдая. Петро Лебединець, Микола Журавель, Матвій Вайсберг, Олександр Друганов, Кирило Проценко, Аліна Максименко та інші митці закликатимуть допомогти вилікуватися від важкої хвороби дружині фотохудожника – Ніні Гайдай.

 


 

Також 11 травня о 19:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) відбудеться презентація «Маніфесту метамодернізму» українською мовою. У її рамках творчий дует Krolikowski Art також продемонструє власні проекти.

 


 

«If Only» – виставка Антона Ткаченка, що стартує 11 травня о 19:00 у харківській галереї VOVATANYA (вул. Набережна, 6). Художник розповість про історію міста в форматі «що, якби...». Вона триватиме до 3 червня.

 

 

11-14 травня в освітньому пабі «Spalah» у Харкові (вул. Дівоча, 6) Центр сучасного мистецтва (CSM) проведе програму «Від першої особи: Пам’ять. Голос. Діалог», присвячену спогадам. На ній виступлять журналістки Анна Рейд (Великобританія) та Кінґа Дунін (Польща), а також літературознавиця Ірина Старовойт (Україна).

 


 

На наступний день, 12 травня, о 19:00 у Щербенко Арт Центрі (м. Київ; вул. Михайлівська, 22В) розпочнеться проект «Рефрижератор». У персональній виставці Василь Бажай покаже роботи за 20 років творчості, які зможуть доповнити відвідувачі арт-центру.

 


 

Так само у четвер, 12 травня, о 19:00 у у Vozdvizhenka Arts House (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32) відбудеться відкриття нової виставки відомого харківського фотохудожника Сергія Браткова. У проекті «Саша» митець покаже історію однієї з героїнь своїх знімків, яка розчарувалася у модельному бізнесі.

 


 

«Ієрархічна структура актуальних фобій» – виставка, що розпочнеться 13 травня о 19:00 «Pavlovka ArtGallery» (м. Київ; вул. Петропавлівська, 34А). У ній Антон Логов, Олександр Ляпін, Ганна Войтенко, Марина Ляпіна, Ігор Бєльський, Євген Коршунов, Марія Крижановська, Юлія Куратник, Юлія Полуніна-Бут, Катя Яшта та Анотолій Шинкарьов досліджують поняття страху та проектують його на соціальне тло України.

 

 

«Вихід» – виставка українського сакрального мистецтва, що відкриється 14 травня о 19:00 в культурній лабораторії EDUCATORIUM (м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б). На ній презентують найкращих митців львівської галереї «Iconart», що об’єднує релігію та сучасне мистецтво.

 

 

Так само 13 травня о 19:00 у Port Creative Hub (м. Київ; вул. Набережно-Хрещатицька, 10А) розпочнеться нова виставка Романа Михайлова – «Prometheus live(r)». Художник представить нову скульптуру із глини, що стає повторенням античного міфу Прометея: напруження, розривання між передчуттям абсолютної краси та небезпекою.

 


 

У п’ятницю, 14 травня, о 15:00 у харківському ЄрміловЦентрі (площа Свободи, 4) відбудеться презентація книжкових видань проекту «Тіні забутих предків. Виставка» за участі його співкуратора Бориса Філоненка. Нагадаємо, у березні та квітні виставка відбулася в Мистецькому Арсеналі.

 


 

«Скорочені Штати Америки» – саме таку назву отримав проект експериментального електронного музиканта John Object і поета Олексія Податя. Перформанс відбудеться 15 травня о 20:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10).

 


 

Нарешті, 15 травня розпочинається новий сезон міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва Бірючий. Цього року в ньому візьмуть участь митці із Києва, Харкова, Москви, Львова, Турина, Берліна, Мілана тощо. Подробиці читайте на ART UKRAINE найближчим часом.

 

Артем Волокітін на резиденції в Бірючому