У Щербенко Арт Центрі відкриється «Рефрижератор»

«Рефрижератор» – виставка Василя Бажая, що стартує 12 травня о 19:00 у Щербенко Арт Центрі (м. Київ; вул. Михайлівська, 22В). Художник створить власний творчий архів із полотен, над якими працював протягом 20 років.

 

Робота художника

 

Зняті з підрамників картини Бажая перетворять арт-центр на особливий інсталяційний простір, який глядачі зможуть доповнити власним досвідом та енергетикою. Рефрижератор у побутовому вжитку призначений для довготривалого зберігання. Проте у проекті перебіг охолодження відходить на другий план; навпаки, митець розпочинає процес розмороження, оживлення. Полотна, які для художника відбули своє призначення, збагачені новою ідеєю, ніби повертаються до життя. Деякі з цих картин прикрашали приміщення, одні стали частиною експозиції музею, демонструвалися на виставках, інші ж стояли у сховищах. Саме готовність до зберігання, яка характеризує ідею архівності, надихнула Василя Бажая на цей проект. «А потім ти їх відкриваєш, розконсервовуєш, і вони потрапляють у поле відповідного нового проекту, підкоряються ідеї у просторовому рішенні. І поступово ця ідея (проекту) додається до попередньої смислової навантаженості у використаних розархівованих роботах», – коментує Василь Бажай.

 

 

Василь Бажай народився 4 жовтня 1950 року. В 1991 році став членом Львівської спілки художників України, а з 1996 року – членом її правління. З 1998 року очолює секцію концептуального мистецтва Львівської спілки художників. Живе та працює у Львові. Митець – один із найбільш виразних українських майстрів живописної пластики, класик у сфері інсталяції, перформансу та ready-made об’єктів. Картини Василя Бажая зберігаються в музеях Львова, Києва, Хмельницького, а також у галереях та приватних колекціях України, Польщі, Австрії, Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Канади та США.