Культурний маршрут (12.09-17.09)

Цього тижня у Києві всесвітньо відома перформерка Маріна Абрамович прочитає відкриту лекцію, у столичному ЦУМі відкриється новий арт-простір, а «Київська картинна галерея» представить виставку Айвазовського. Тим часом у Львові відкриється ретроспективна виставка Олени Кульчицької. Більше цікавих подій – у Культурному маршруті!

 

12 вересня о 16.00 з нагоди 140-річчя від дня народження Олени Кульчицької у виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької у Львові відбудеться відкриття ретроспективної виставки «Олена Кульчицька (1877-1967). Народний одяг західних областей України. Акварелі. Малярство». Вперше за майже півстоліття експозиція представить значний творчий доробок художниці у галузі української етнографії.

 


 

12–24 вересня у Національному музеї Тараса Шевченка буде представлено експозицію «Фіксація мнимого». У виставковому проекті, що об'єднає роботи 33 сучасних українських митців, буде представлено твори зміст, ідея та художня мова яких актуалізують діалог візуального і медіа мистецтва, оскільки на межі їх взаємопроникнення формується новий контекст зображуваної події. 

 


 

До 200- річчя від дня народження видатного митця Івана Костянтиновича Айвазовського, «Київська картинна галерея» представляє виставку «Геній і море. Традиції, пошуки, відкриття». На виставці буде представлено понад 60 творів живопису і графіки ХVІІІ-ХХ ст. з колекції музею, які поєднані морською тематикою. Відкриття: 12 вересня о 16.00

 


 

12 вересня о 19.00 у Port creative hub відкриється фотопроект Оксани Канівець «Away from reality / Геть від реальності». Це проект про закритість, про відхід від важливих і складних питань особистості, проблеми в міжособистісних, міжкультурних і соціально-політичних взаєминах. Експозицію складуть 10 чорно-білих диптихів, що зіставляють портрет і пейзаж. 

 


 

13 вересня Музей театрального, музичного та кіномистецтва України запрошує на перегляд фільму «Звенигора» та лекцію завідувачки відділу історії кіно Галини Процев'ят. Ви почуєте цікаві факти про життя та творчіть кінорежисера-новатора Олександра Довженка та дізнаєтеся історію створення легендарної кінострічки "Звенигора". Адже цього року ми святкуємо 123-річчя від дня народження видатного режисера. Початок лекції о 16.00.

 


 

13 вересня в креативній спільноті IZONE відбудеться artist talk британської мисткині та кінорежисерки Вікі Торнтон у рамках програми мистецьких резиденцій SWAP: UK/Ukraine. Вікі Торнтон працює у сфері візуального мистецтва. Її роботи поєднують елементи документального та ігрового кіно в дослідженні стосунків між місцем, пам’яттю, перформансом та ідентичністю. Початок о 19.00.

 


 

13 вересня PinchukArtCentre запрошує на екскурсію з арт-директором і куратором Бйорном Гельдхофом виставкою «Крихкий стан». Куратор проведе тур залами виставки та познайомить з різними визначеннями терміна «Fragile State». Відвідувачі дізнаються про діалог, що ведуть між собою роботи, а також про історію, яка стоїть за створенням експозиції. Початок о 19.00Реєстрація

 

Бйорн Гельдхоф

Фото: STYLEINSIDER

 

15–16 вересня у Бібліотеці імені В.Г. Заболотного пройде міжнародна наукова конференція «Модерністки. Насильство в архітектурі і міському просторі»Мета міждисциплінарної конференції – висвітлити і дослідити феномен насильства в архітектурі і міському просторі, стимулювати активний та взаємний обмін досвідом у вирішенні проблем просторової дискримінації та забезпечення права різних соціальних груп на міський простір.

 


 

15 вересня у київському ЦУМі відбудеться відкриття нового арт-простору та презентація його першого проекту – виставки українського цифрового мистецтва «ПЕТЛЮК | РЯБЧЕНКО | САЙ», на якій буде представлено роботи провідних медіа-художників України  – Сергія Петлюка, Степана Рябченко і Олексія Сая. Детальніше

 

 

16 вересня всесвітньо відома художниця Маріна Абрамович прочитає публічну лекцію «Тіло художника/Публіка як тіло» на запрошення Фонду Віктора Пінчука. Подія організована з нагоди 14-ї Щорічної зустрічі YES і стане початком публічної програми до виставки «Крихкий стан» у PinchukArtCentre. Лекція відбудеться у Жовтневому палаці (вул. Інститутська 1). Детальніше

 

Маріна Абрамович

Фото: IMMATERIAL