Маріна Абрамович прочитає відкриту лекцію в Києві

16 вересня, о 16:00, художниця Маріна Абрамович прочитає публічну лекцію «Тіло художника/Публіка як тіло» на запрошення Фонду Віктора Пінчука. Подія організована з нагоди 14-ї Щорічної зустрічі YES і стане початком публічної програми до виставки «Крихкий стан» у PinchukArtCentre.

Лекція відбудеться у Жовтневому палаці (вул. Інститутська 1). Участь безкоштовна. Кількість місць обмежена. Реєстрація обов’язкова.

 

Маріна Абрамович
Фото: IMMATERIAL

Від старту своєї кар’єри Маріна Абрамович працює з перфомансом, використовуючи тіло та тривалість дійства в якості теми і художнього матеріалу. Вона заснувала Інститут Маріни Абрамович (Marina Abramovic Institute, MAI), який діє тепер як пересувний інститут, що представляє нематеріальні роботи, побудовані на розвитку в часі. В рамках даної публічної лекції вона проілюструє розвиток «Методу Абрамович» як колективного досвіду, розробленого для об’єднання публіки один з одним та з самим собою, а також представить нову генерацію художників перфомансу, що стали учасниками двох нещодавніх проектів MAI.

Поняття крихкості, стало основою концепції виставки і відображає тендітний стан уразливості – саме це визначення претендує на те, щоб бути найактуальнішою характеристикою сучасного світу. Термін «Fragile State» – це рефлексія про крихкий стан світового порядку, або у більш абстрактному сенсі – воно має відношення до ідеологічних, культурних та соціальних уразливостей. Водночас поняття крихкості стосується і кожної людини особисто – коли йдеться про уразливість тіла, психіки та свідомості. 

Публічна програма «Крихкий стан», як і виставка, через серію подій дослідить різні тлумачення та визначення поняття крихкого стану. Кожна подія розглядатиме поняття крихкості в його різних аспектах – соціальному, культурному, історичному, філософському та психологічному. Адже за багатьма теоріями крихкість є засадничою характеристикою як людей, так і держав, глибоко приватною та водночас політичною.

З вересня по жовтень 2017 року лекторами публічної програми стануть видатні українські та світові фахівці – науковці та публічні діячі, дослідники та практики. 

Публічна програма до виставки «Крихкий стан»

13.09, 19:00 – Кураторська екскурсія арт-директора PinchukArtCentre Бйорна Гельдхофа.

16.09, 16:00 – Лекція художниці Маріни Абрамович.

20.09, 20:00 – Лекція Паскаля Гілена. «Соціо-культурний аспект крихкості»
Паскаль Гілен – директор дослідницького центру «Мистецтво в суспільстві (Arts in Society)» при Гронінському Університеті, де він є професором соціології мистецтва та культурної політики. 

28.09 – Лекція Ярослава Грицака про історичний аспект крихкості.
Ярослав Грицак – український історик, Доктор історичних наук і професор Українського католицького університету. 

05.10 – Лекція про філософський аспект крихкості.

12.10 – Лекція про психологічний аспект крихкості.

Детальніше на сайті PinchukArtCentre.

 

Джерело