Культурний маршрут (15-21 вересня)

Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — матеріал, присвячений культурним подіям, які мають відбутися у найближчі дні або тільки-но розпочалися. Цього тижня у вас є можливість відвідати декілька відкриттів нових виставок, послухати лекції на тему арт-менеджменту та абстрактного живопису, долучитися до аутсайдерфесту, а також переглянути документальний фільм-есе «Конструктор Василь Єрмілов».

 

Нещодавно у дніпропетровському арт-центр Я Галерея (вул. Гусенка, 17) відкрилась персональна виставка майстра абстрактного живопису Тіберія Сільваші «Монохроми». Художник пропонує поглянути на монохромію як простір «уповільнення часу», а також спосіб притульного споглядання мистецького твору. Оскільки абстрактне зображення позбавлене структури, глядач не спостерігає, а «проживає» його, отримуючи в результаті власний досвід сприйняття кольору.

 

Тіберій Сільваші, Сад безтурботності, полотно, олія, емаль

 

Упродовж 15-18 вересня триватиме аутсайдерфест Мore-голь. Цей нон-концептуальний захід відбувається на вул. Іллінській, 16, в майстерні «Ефір». Там проходить виставка, ряд перформансів, виступи, лекції, відео та кінопокази. За словами організаторів, у аутсайдерфеста немає рамок, а, відповідно, і розкладу.

 

У третьому Мore-голі беруть участь: Dis/order, Вова Воротньов, Альона Кузнєцова, Анатолій Бєлов, Віта Буйвид, Аня Буйвид (проект «Щомісячний платіж»), Ліна Романуха, Єлизавета Горбова, Олександра Дудко, Ірина Костишина, Олексій Салманов, Євген Гладенко, Любов Малікова, Валентина Петрова, Микита Наслімов, Djinka Takasana, Антон Ковальов, Rhobodub, марта ващук, Андрій Бабчинське, Маня Куликовська, Олег Халамейда, Марина Тарабарова-Халамейда, Саша Довгий, Сюзанна Прохолодна, Філіп Пищик, Марина Фудашкіна, Віктор Ротко, Макс Побережскій, Артем Андрейчук, Олексій Угніч, Tenpoint, Космос.

 

 

У вівторок, 16 вересня, о 19 годині в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську (Гусенка, 17) відбудеться лекція на тему «Мистецтво абстракціонізму».

 

Арт-центр Я Галерея у Дніпропетровську разом з мистецтвознавцем Оленою Годенко-Наконечною продовжує цикл лекцій «Основні постаті в мистецтві модернізму та постмодернізму». Цього разу у відвідувачів буде можливість ближче познайомитись з майстрами абстракціонізму — передусім американцем Джексоном Поллоком, а також сучасними українськими художниками серед яких Тіберій Сільваші, проект якого нині експонується в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську, представники «Живописного заповідника» та інші.

 

Вигляд експозиції проекту Тіберія Сільваші «Монохроми»; Фото Олега Самойленка

 

17 вересня з 19:00 до 21:30 в арт-центрі Я Галерея (Хорива, 49Б) відбудеться відкриття виставки «Клімат-контроль» за участі художника.

 

Новий проект Антона Логова спирається на поняття клімат-контролю, перенесеного у площину філософії живопису. Художник ставить запитання про здатність людини впливати на потік життя й закликає уважно прислухатися до «термометрів наших душ, аби контролювати ситуацію і не пропустити щось найважливіше і головне». Він робить висновок, що, хоч людина і не впливає на обставини, однак вона може визначити їх подальший напрямок.

 

Антон Логов, до проекту «Клімат-контроль», 2014, полотно, мішана техніка

 

У середу, 18 вересня, о 18 годині у виставковій залі Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ (вул. Щорса 18-д) відбудеться відкриття виставки «Опір матеріалів», автором ідеї є Микола Журавель. Участь у проекті беруть Володимир Бахтов, Петро Бевза, Олександр Глядєлов, Микола Журавель, Лариса Пуханова, Анатолій Твердий, Віктор Хоменко.

 

Зміна, яка сталася з багатьма українцями за останній рік, полягає у розриві із комплексом жертви і екзистенційним стрибком у стан спротиву і активної готовності самим давати собі раду. Проектом зроблена спроба дослідити, які особистісні та духовні якості українця допомогли йому прийняти виклик часу і зробили можливим цей стрибок. Отже попередня сторінка історії України перегорнута. Старі стереотипи вмирають. Ми є свідками народження свободолюбивої, відважної людини, що сама прагне бути творцем своєї долі.

 

 

Також 18 вересня розпочне свою роботу проект «Захоплення», який реалізує платформа для культурних ініціатив «Ізоляція». Розробником і куратором проекту є нью-йоркський художник Клеменс Пул.

 

«Захоплення» — це кураторська програма-виставка тимчасових мистецьких інсталяцій у громадському просторі Києва. Клеменс Пул із допомогою команди «Ізоляції» спробує оживити Київ несподіваними мистецькими вторгненнями, акціями, подіями і воркшопами. Кожен проект, що бере участь у програмі, був розроблений окремим художником, який працює з рядом медіа: зокрема скульптурою, відео, звуком, друком, фотографією, перформансом. Кожен мистецький проект, обраний до показу, виявляє особливий підхід не тільки до місця і засобу, а й до взаємозв’язку людей, проектів та ідей.

 

 

У п'ятницю, 19 вересня, о 18:30 в ЄрмиловЦентрі (Харків, Площа Свободи, 4) відбудеться презентація документального фільму-есе «Конструктор Василь Єрмілов». У фільмі: інтерв'ю з людьми, які особисто знали Єрмілова, спілкувалися з ним, вчилися у нього, захоплювалися ним, збирали його роботи, зберегли їх для нащадків і для історії. Присвячується 120-тиріччю з дня народження Василя Єрмілова. 


Цей фільм — начерки до портрета видатного художника-конструктивіста Василя Дмитровича Єрмілова. Знайомство з особистістю, художником, з людиною епохи змін, творившим в країні тоталітарного режиму та обставин смутного часу, але який при цьому був космополітом, гуманістом, новатором у мистецтві.

 

 

Також 19 вересня о 14 годині у рамках Школи арт-менеджменту на Гогольфесті відбудеться зустріч із засновником арт-центру Я Галерея Павлом Гудімовим. Темою обговорення стане «Роль арт-менеджера у проекті».