Фонд Ізоляція реалізує проект «Захоплення» у публічному просторі Києва

 

З 18 вересня по 12 жовтня 2014 року платформа для культурних ініціатив «Ізоляція» реалізує проект «Захоплення». Розробником і куратором проекту є нью-йоркський художник Клеменс Пул.

 

«Захоплення» —  це кураторська програма-виставка тимчасових мистецьких інсталяцій у громадському просторі Києва. Клеменс Пул із допомогою команди «Ізоляції» спробує оживити Київ несподіваними мистецькими вторгненнями, акціями, подіями і воркшопами. Кожен проект, що бере участь у програмі, був розроблений окремим художником, який працює з рядом медіа: зокрема скульптурою, відео, звуком, друком, фотографією, перформансом. Кожен мистецький проект, обраний до показу, виявляє особливий підхід не тільки до місця і засобу, а й до взаємозв’язку людей, проектів та ідей.


У понеділок 9 червня 2014 року територію «Ізоляції» в Донецьку захопили сили самопроголошеної ДНР. З метою і далі, попри вигнання, працювати як платформа культурних ініціатив, «Ізоляція» запросила митців з України й із-за кордону взяти участь у показі інсталяцій у громадському просторі Києва. Так само як «Ізоляція» змушена була змінити своє місце і уявлення про місце в культурному процесі, «Захоплення» прагне стати для митців зміною контексту їхньої роботи і відобразити складні наслідки окупації — захоплення простору. Проект є викликом для митців і критиків творчо осмислити явище окупації в її мінливих матеріальних, емоційних і психологічних аспектах.