Культурний маршрут (16-22.05)

Цей культурний тиждень відзначиться не лише Днем музеїв. У Музеї історії Києва презентують мультимедійну енциклопедію про українське мистецтво, ІЗОЛЯЦІЯ готує виставку закордонних художників про міграцію, а Алевтина Кахідзе влаштує проект за мотивами світового арт-бестселера.

 

«Жива матерія» – виставка Наталії Корф-Іванюк, що розпочнеться 17 травня о 19:00 в арт-просторі Sky Art Foundation (м. Київ; вул. Стрілецька, 7/6). Абстрактна художниця продемонструє «здатність фарб жити і перетікати у світ кольорової гармонії».

 


 

18 травня о 19:00 в Інституті проблем сучасного мистецтва (м. Київ; вул. Щорса, 18Д) стартує виставка-перформанс «Невідомі...» за мотивами книги Сари Торнтон «33 митці у трьох актах». Куратор Алевтина Кахідзе влаштує експозицію за участі українських художників та перформанс-діалог між митцями і публікою.

 


 

У цей же день, 18 травня, відкриється нова виставка в Музеї сучасного мистецтва Одеси (вул. Белінського, 5). У проекті куратора Вікторії Великодуменко «Лихі 90-ті» покажуть найбільш репрезентативні твори одеських художників 1990-х років.

 

 

Також 18 травня Андрій Хір привезе виставку «Забобони» до Хмельницького обласного художнього музею. У лютому минулого року художник вперше презентував її в Я Галерея у Києві.

 

 

 

У четвер, 19 травня, о 19:00 в Музеї історії Києва (вул. Хмельницького, 7) презентуватимуть мультимедійну енциклопедію «Ukraine. The Best», до якої увійшли тексти про 120 найвидатніших вітчизняних митців. У рамках презентації художник Анатолій Криволап, музикант Дмитро Шуров (Pianoбой) та хореограф Раду Поклітару покажуть спільний перформанс на стику живопису, музики та танцю.

 


 

Так само 19 травня о 18:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8) розпочне виставку «Присутність відсутності, або Теорія катастрофи». Три митці з Албанії, Греції та Туреччини презентують 16 відео-робіт, дві фотосерії та інсталяцію про «речі, які ми забираємо із собою, куди б не йшли».

 


 

Арт-група «Степ» (Антон Карюк, Олена Сіятовська) готує інсталяцію «Пробудження», яку покаже 20 травня в арт-просторі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31). У проекті художники поміркують на теми сновидінь.

 

 

21 травня Pinchuk Art Centre (м. Київ; вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2) відкриє одразу 4 нові виставки: «Втрата. Спомин про Бабин Яр», «Провина», «Перетворення», «Виставка». Подробиці про проекти можна дізнатися тут.

 


Зрештою, із 21 на 22 травня в усіх музейних закладах світу відбудеться Ніч музеїв. Не стала винятком і Україна: спеціальні програми до події готують Музей Ханенків, Я Галерея, Pinchuk Art Centre та ін. Детальний розклад найцікавіших «музейних ночей» читайте на тут.