Культурний маршрут (17-23 березня)

Щопонеділка ART UKRAINE складає добірку цікавих культурних подій, які мають відбутися у найближчі кілька днів. І хоча останнім часом ситуація в країні не налаштовує на розважливе відвідування галерей та арт-центрів, саме там сьогодні можна не лише відвернути свою увагу від потоку суперечливої інформації та зняти психологічну напругу, але й побачити з іншого боку те, що відбувається довкола нас. Цей тиждень видався багатим на події: календар рясніє лекціями, зустрічами, різноманітними виставками та проектами, кінопоказами тощо. 

 

 

Сьогодні, 17 березня, о 19:00 у «Майстер Класі» відбудеться остання лекція курсу Культурного Проекту «Історія літератури в авторах і текстах», яку проведе український письменник Юрій Іздрик. Тема зустрічі: «Юрій Андрухович: поет у повітрі».

«Юрій Андрухович − одна з ключових постатей українського літпроцесу доби незалежності. Починаючи з 1990-х, майже кожен його художній твір як публічний виступ викликав неабиякий резонанс у суспільстві, особливо в мистецьких та наукових колах. Поезія Андруховича, безсумнівно, належить до кращих зразків української поезії всіх часів» - вважає Юрій Іздрик. 

 

 

18 березня в рамках українського тижня моди Ukrainian Fashion Week, що проходитиме в Мистецькому Арсеналі з 14 по 19 березня, дизайнер одягу Олена Рева представить колекцію, створену в колаборації з художницею Катериною Бучацькою.


 

 

У середу,  19 березня, в арт-центрі Closer відкриється персональний фотопроект Костянтина Стрільця «Бачити іншого», куратором якого є Катерина Ботанова.

 

 

Цього ж дня в іншому київському арт-центрі - М17 відбудеться кінопоказ білоруського незалежного кіно

«Ми покажемо кіно, просочене духом ранніх мінських квартирників. Заяложене по підпільних кіно-кишлах, назавжди пропахле настроєм суботнього ранку. Фільми, які люблять білоруські кіномани. Фільми негласних переможців маргінальних фестивалів. Тих, для кого зняти фільм - останнє, що залишалося. Кіно не заради грошей, нагороди та слави, а лише для того, щоб одне одного тонше відчути,» - кажуть автори програми.


 

Малюнок Алевтіни Кахідзе

 

Тим часом у Дніпропетровську 19 березня на усіх охочих чекає зустріч з українською художницею Алевтиною Кахідзе, яка збирається представити професійний звіт про свою художню практику в арт-центрі Я галерея. 

«Відзвітувати про виконану художню роботу під час політичної кризи означає повідомити всім (і собі також) про місце мистецтва, «що б не відбувалось навколо»... Власне я буду оцінювати життєздатність мистецтва та межі його доречності,» - Алевтіна Кахідзе.

 

Олександр Ройтбурд. Мантру геть

 

Наступного дня, 20 березня, у Щербенко Арт Центрі відкрється проект Олександра Ройтбурда «Мантру геть!», у рамках якого художник вперше за довгий період представить серію робіт на папері. Невеликий формат покликаний відобразити події поточних днів і думки художника «з приводу всього, що навколо». Тим не менш, експозиція буде врівноважена декількома полотнами, також створеними автором під враженням від подій у Києві та Україні. 

 

Леся Трофименко (Целованська), Фрагмент картини Before 

 

Цього ж дня, 20 березня, о 19:00  у Малій галереї Мистецького Арсеналу у рамках виставки Лесі Трофименко (Целованської) NOIR  відбудеться показ стрічки нуар Ніколаса Рея У затишному місці/In a Lonely Place (1950).

 

 

 

 

Також 20 березня на відвідувачів галереї  М-17 чекає лекція фотографів-документалістів Олександра Ранчукова та Анни Войтенко «Неочевидна реальність».

 

 

Назар Білик. Ємності

 

Через кілька днів, 22 березня, у Боттега Галерея відкриється персональний проект Назара Білика «Ємності», що є заключним етапом розвитку циклу «Контроформи». 

 

 

Також варто нагадати, що в Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України (вул. Щорса, 18‐Д, Київ) нещодавно відкрився художній проект «Громадянський містицизм», у якому представлено живопис, графіку, фото, відео та об’єкти. Куратори проекту: Андрій Сидоренко (ІПСМ НАМ України), Катерина Макухіна (SF-Group) та Олекса Манн.