Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — матеріал, присвячений культурним подіям, які мають відбутися у найближчі дні або тільки-но розпочалися. Незабаром у Києві проведуть кілька мистецьких воркшопів та екскурсій, а також розпочнуть два освітніх курси. Тим часом у Харкові відкрилася виставка робіт випускників тамтешньої Академії дизайну та мистецтв.
Сьогодні, 19 червня,
у ЄрміловЦентрі (Харків) відкриється виставка дипломних робіт спеціалістів і бакалаврів кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Експозиція об'єднала дипломні роботи фахівців, які захистилися в лютому 2014 року, та курсові проекти, виконані студентами майстерні професора В.І. Лесняка. 23 червня у цьому ж ЄрміловЦентрі відбудеться публічний захист бакалаврських проектів.
Наступні два дні (20 та 21 червня) Національний художній музей України присвятить сучасному мистецтву. Фахівці з просвітніх проектів Лешек Карчевський (Музей мистецтв в Лодзі) та Малгожата Людвісяк (ЦСМ «Замок Уяздовскій»)
проведуть 2 воркшопи, які мають розвіяти міф про те, що сучасне мистецтво — винятково для знавців.
А вже наступного понеділка, 23 червня, розпочнеться робота
Літньої школи Культурного Проекту − інтенсивної освітньої програми, яка поєднує теоретичні знання з історії мистецтва, практичні навички та вміння сприймати мистецтво. Навчання відбуватиметься у форматі тижневих програм: протягом кожного з п'яти тижнів студенти вивчатимуть основи історії та теорії світового класичного мистецтва, вчитимуться по-справжньому бачити і розуміти художні твори, розрізняти види мистецьких медіа, познайомляться з різними художніми техніками та спробують їх на практиці.
Також незабаром у Києві розпочнеться ще один курс — «Як видати книгу», організатором котрого став «Центр літературної освіти». Під час лекцій українські письменники та видавці поділяться секретами ефективної співпраці молодих авторів з видавництвами. Серед спікерів курсу: Брати Капранови, Ростислав Семків, Завен Баблоян, Світлана Скляр, а також літературний агент Юка Гаврилова.
Тим часом в Одесі, у галереї Худпромо, відкрилася виставка Іллі Чічкана та Маші Шубіної. Проект Іллі private Pinacotheca —це зустріч із класичними шедеврами модернізму у впізнаваній інтерпретації художника, а LostandFounDangerous Маші Шубіної — відповідь на безглузде кровопролиття, глобалізацію та наступ політики, техніки та корпорацій на життя окремої людини.