Культурний маршрут (19-26 травня)
Щотижня ART UKRAINE складає добірку найцікавіших культурних подій, які або нещодавно розпочалися, або ще тільки на часі. Цього тижня на відвідувачів чекає одразу кілька проектів, присвячених подіям, що відбуваються в Україні.
21 травня в арт-центрі Я Галерея (Дніпропетровськ) відбудеться лекція Олександра Фельдмана «Аналіз зображення» - про шлях у мистецтво фотографії через її унікальний метод, а також вміння аналізувати зображення.
Олександр Фельдман, 1978, ручний друк
Наступного дня, 22 травня, у Dymchuk Gallery відкриється проект двох сучасних українських художників: Іллі Ісупова та Ігоря Гусєва. «Ніколи не вважали себе революційними художниками. Але довелося жити у часи змін. Залишитися байдужими не змогли» — такий тизер до своєї виставки пропонують митці. Цього разу експозиція складатиметься з живопису та інсталяцій, на які художників надихнули нещодавні події в Україні.
Ігор Гусєв. Лицарі революції 4. 2014
Цього ж дня у Малій галереї Мистецького Арсеналу в рамках виставки групи «Йод» відбудеться концерт київського гурту Black Maloka, що поєднує легкі форматні гармонії з жорсткою протестною лірикою, характерною для британської незалежної сцени сімдесятих років ХХ століття.
Серед проектів, які нещодавно відкрили свої двері перед відвідувачами:
Персональна виставка Володимира Кузнецова «Мовчання зірок» у галереї «Лавра». Цей проект, у рамках котрого представлено настінний живопис художника, відео-арт та інші роботи, було створено під впливом Майдану.
Артем Волокітін. Незворотна краса - I. 2014. Із серії «Три, два, один!». Створено за підтримки PinchukArtCentre. Фотограф: Сергій Іллін
Групова виставка Микити Кадана, Жанни Кадирової та Артема Волокітіна «Страх та надія». Цей проект також перегукується із нещодавніми подіями в державі, адже він є реакцією митців на нову соціально-політичну ситуацію в Україні.
Микита Кадан. Без назви. 2013-2014. Фотограф: Сергій Іллін
«Виставка «Страх та надія» демонструє, що митці відчували гостру потребу відреагувати на драматичні події, що змінили Україну. І ця потреба набула форми у цій експозиції. Своїми роботами художникам вдалося створити простір - платформу для роздумів і дискусій про майбутнє України, а також зафіксувати в пам'яті все те, що сталося за останні кілька місяців,» — каже куратор виставки Бйорн Гельдхоф.
Жанна Кадирова. Натовп. 2012-2013. Інсталяція: скло, колажі з газет, створено у співпраці з PinchukArtCentre. Фотограф: Сергій Іллін